Pijany kierowca spowodował wypadek

Pijany kierowca spowodował wypadek z udziałem dziecka

Pijany kierowca spowodował wypadek, w którym uczestniczyło dziecko. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu we krwi.

 

Pijany kierowca spowodował groźny wypadek drogowy. Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 października na ulicy Mrzygłodzkiej. Chwilę po godzinie 15:00 samochód osobowy marki opel zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena. W wyniku zderzenia samochód sprawcy wpadł do rowu. Samochodem marki volkswagen podróżował mężczyzna z 4-letnim dzieckiem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu szybko pojawiła się policja. Po dokonaniu wstępnych oględzin i badania kierowców okazało się bowiem, iż kierowca, który spowodował wypadek (kierującym oplem) był pijany. 50-letni mężczyzna miał bowiem w wydychanym powietrzu blisko 3 promile alkoholu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż mężczyzna ten zasnął za kierownicą. Natychmiast zatrzymano mu prawo jazdy, natomiast on sam odpowie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Policja apeluje do wszystkich kierowców, aby nie wsiadać za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Postępując w ten sposób zagrażamy bowiem nie tylko sobie, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego.

Kodeks Karny przewiduje natomiast surowe kary dla kierowców  łamiących w ten sposób prawo :

– za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwym, co jest przestępstwem, grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowcę można także ukarać grzywną, zatrzymaniem prawa jazdy na okres nie krótszy niż 3 lata, jak również obligatoryjną karą finansową na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym ( minimum 5 tysięcy złotych)

– natomiast kierowca, który spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajdując się co najmniej w stanie po użyciu alkoholu musi liczyć się z konsekwencjami takimi, jak kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Źródło i foto : KPP Zawiercie

Zobacz Także :

Policjanci z Zawiercia uratowali chorą dwulatkę

Pracownia gastronomiczna w zawierciańskim Kołłątaju oddana do użytku

Nowe perony, tory i mosty na linii Tarnowskie Góry – Zawiercie

Październikowa edycja Strefy Domowej Wyprzedaży w Zawierciu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.