Pijany kierowca spowodował kolizję

Pijany kierowca spowodował kolizję w Porębie – miał 2 promile

Pijany kierowca spowodował kolizję w Porębie – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Uszkodził samochód oraz posesję.

 

Pijany kierowca spowodował kolizję w Porębie. 62-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, uszkodził jedynie samochód i posesję.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 lutego po południu. W  ogrodzenie jednej z prywatnych posesji przy ulicy Sosnowej wjechał samochód osobowy marki Renault. Kierowca próbował uciec z miejsca wypadku, jednak samochód miał takie uszkodzenia, że nie było to możliwe. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe – w tym policja. Mundurowi przeprowadzili natychmiast badanie trzeźwości. Alkomat wykazał, iż mieszkaniec Poręby jest pod znacznym wpływem alkoholu. Mężczyzna miał bowiem ponad 2 promile. Odpowie on teraz za spowodowanie kolizji i jazdę pod wpływem alkoholu, co jest surowo karanym przestępstwem. Grozi mu za to bowiem nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

To w ostatnim czasie już kolejne takie zdarzenie, kiedy to kierowcy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu lub bez ważnych uprawnień do kierowania samochodem. 

Policjanci stale apelują o rozwagę i rozsądek – wsiadając bowiem za kierownicę pod wpływem alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie samych, ale również pozostałych, często przypadkowych uczestników ruchu drogowego.

Tym razem skończyło się bez ofiar, jednak każde takie kolejne zachowanie może zakończyć się tragicznie.

 

Źródło i foto: KPP Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *