Pierwszy mecz Aluronu CMC

Pierwszy mecz Aluronu zakończony sukcesem (3:1)

Pierwszy mecz Aluronu CMC Warta Zawiercie w nowym sezonie PlusLigi zakończył się wygrana z Suwałkami 3:1

Pierwszy mecz Aluronu CMC Warta Zawiercie odbył się w niedzielę, 3 października, w hali OSiR przy ul. Blanowskiej 40. Jurajscy Rycerze zmierzyli się z drużyną MKS Malow Suwałki.

Początek spotkania zapowiadał się dość nerwowo. To bowiem goście objęli prowadzenie w pierwszym secie.  Znakomitą grą popisał się jednak Uros Kovacevic – nowy nabytek zawierciańskiej drużyny.  Przy doskonałym współgraniu z Facundo Conte, udało mu się wyjść na prowadzenie, a w rezultacie pokonać przyjezdnych 25:23.

Drugi set do spokojnych również nie należał. Gra pełna była zwrotów akcji, doskonałych ataków i bloków. Niestety, druga partia padła łupem gości z Suwałk. Pokonali gospodarzy 25:23. Tym samym w całym spotkaniu tablica wyników pokazywała remis 1:1.

W trzecim secie obie drużyny prowadziły bardzo wyrównaną grę. Większość akcji kończyła się na zmianę z korzyścią dla obu drużyn ( punkt za punkt). Dopiero zmiana w drużynie Aluronu, gdzie na miejsce Dawida Konarskiego pojawił się Mateusz Malinowski, przyniosła zwrot akcji. Dzięki jego atakom i płynnej grze Orczyka, udało się gospodarzom wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Chwilę później sytuacja jednak się odwróciła. Zawiercianie “przespali” kilka łatwych akcji, dając tym samym gościom możliwość wyrównania, a nawet chwilowego prowadzenia w trzecim secie. Końcówka okazała się bardzo emocjonująca i niezwykle wyrównana (22:22). Decydujacym ruchem w tym secie była piłka setowa Aluronu – Tavares asem serwisowym zagwarantował swojej drużynie zwycięstwo w tym secie. W całym spotkaniu Aluron bowiem  prowadził już po trzecim secie 2:1.

Czwarty set, podobnie jak poprzednie, prezentował bardzo wyrównaną walkę o każdy punkt. Jednak w połowie seta, to siatkarze z Suwałk objęli niewielkie prowadzenie (13:10).  Doskonałymi zagraniami popisał się w tym secie Miłosz Zniszczoł i to właśnie dzięki niemu zawiercianie wyszli na prowadzenie (20:17), które stopniowo zbliżało ich coraz bardziej do wygranej (23:20).

W rezultacie czwarty set padł łupem dla zawiercian i to do nich wędrują cenne 3 punkty (25:21). Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał zatem Ślepsk Malow  Suwalki 3:1.

Statuetkę MVP w pełni zasłużoną otrzymał Uros Kovacevic.