Park Miejski w Zawierciu

Park Miejski w Zawierciu zamienił się w Park Jurajski

Park Miejski w Zawierciu zamienił się w Park Jurajski. A to za sprawa  tegorocznej edycji Juromania 2022, która po raz kolejny nie ominie Zawiercia.

 

W tym roku dniach 17-18 września 2022, Park Miejski  w Zawierciu zamieni się w Park Jurajski , a to za sprawą  tegorocznej edycja Juromania 2022. Jej celem jest promocja Szlaku Orlich Gniazd i regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej ze wszystkimi jego walorami: kulturowymi, przyrodniczymi, historycznymi, kulinarnymi. Rozpiętość doznań i aktywności, które oferuje Jura, jest niezwykle szeroka: od rozrywki i zabawy, przez kulturę, edukację, aż po sportowe emocje i odpoczynek czy zadumę na łonie przyrody.

Dzięki Juromanii te wszystkie emocje będzie można przeżyć w jeden weekend, by później wracać na Jurę po jeszcze więcej!

 

W sobotę, 17 września w godz. 12-16, odbędą się gry i warsztaty „Kreatywna Prehistoria”.

 Gra miejska „Gdybym był dinozaurem” (godz. 12-15),

 „Chciałbym być archeologiem” – stanowisko młodego odkrywcy,  „Kraina węgla i kredy” – warsztaty z tworzenia biżuterii, malowania węglem i kredą, „Skamielina-plastelina” – warsztaty zdobienia amonitów, origami, „MISIO-DINUSIE” – warsztaty z szycia i tworzenia maskotek dinozaurów.

Kręgle z Flinstonami, rzut kością dinozaura, Malowanie buzi, dmuchane zamki, Prehistoryczna fotobudka, Degustacja dań z dziczyzny.

 

W niedzielę, 18 września odbędzie się  rajd rowerowy „Szlacheckim Szlakiem”

Rajd rusza o godz. 13 sprzed budynku Dworca PKP w Zawierciu. Następnie przebiega przez Rynek w Skarżycach, Okiennik i Zamek Bąkowiec. Ostatnim etapem jest rynek w Skarżycach (tereny OSP Skarżyce), gdzie zorganizowana będzie „Biesiada Szlachecka” z prażonkami i grillem.

 

 

Natomiast już od  12- 23 września będzie można zwiedzić „Jurajski Park” (Park Miejski im. A. Mickiewicza w Zawierciu), gdzie będziemy mogli  podziwiać wystawę Drapieżników.

 

Zobacz Także:

Porodówka w Zawierciu w pierwszej 4 w kraju

Dodatek węglowy 2022- gdzie złożyć wniosek?

Zawiercie – dyżury aptek we wrześniu 2022

Filmowe nowości w MOK Zawiercie – repertuar na wrzesień 2022

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.