Centrum Nauki Kopernik

Oficjalnie otwarto Małe Centrum Nauki SOWA Zawiercie

12 września  otwarte zostało Małe Centrum Nauki SOWA czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Centrum  zlokalizowane jest w budynku dworca kolejowego przy ul. 3 Maja 4 w Zawierciu.

W poniedziałek, 12 września  zostało oficjalnie uruchomione Mini Centrum Nauki Kopernik w Zawierciu. Centrum  zlokalizowane jest  w budynku dworca kolejowego przy ul. 3 Maja 4 w Zawierciu.  W placówce mieścić się wystawa oraz Majsternia – przestrzeń swobodnego eksperymentowania, w której odbywać się będą także różnorodne zajęcia.

 

Jest to zupełna nowość w regionie i atrakcja turystyczna, która może przyciągnąć wielu młodych pasjonatów nauki z terenu województwa śląskiego. Otwarcie centrum to wyjątkowa chwila w historii miasta. Zawiercie wzbogaci się o nowe miejsce, w którym każdy chętny mieszkaniec i turysta będzie mógł zdobywać nową wiedzę w ciekawy, inspirujący sposób – czytamy w komunikacie MOK Zawiercie

 

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA to wspólny projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W jego ramach w 32 miastach w całej Polsce, mają  powstać minicentra nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze warszawskiego „Kopernika”.

 

Centrum będzie otwarte dla mieszkańców i turystów od wtorku do czwartku w godz. 9:00-14:00 i od piątku do niedzieli w godz. 14:00-18:00.

🎟️ 12 zł – bilet normalny

🎟️ 8 zł – bilet ulgowy

🎟️ 6 zł – bilet grupowy

🎟️ 5 zł – Karta Dużej Rodziny

🎟️ 32 zł – bilet rodzinny 2+2

 

 

 

Zobacz Także:

Park Miejski w Zawierciu zamienił się w Park Jurajski

Porodówka w Zawierciu w pierwszej 4 w kraju

Dodatek węglowy 2022- gdzie złożyć wniosek?

Zawiercie – dyżury aptek we wrześniu 2022

Egzaminy na prawo jazdy już w październiku w Zawierciu

Filmowe nowości w MOK Zawiercie – repertuar na wrzesień 2022

Wydział Komunikacji w Zawierciu w nowej lokalizacji

Policjanci z Zawiercia odzyskali skradzione BMW

CMC Zawiercie sponsorem Aluronu CMC Zawiercie kolejne sezony

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.