Oddział okulistyczny w Zawierciu

Oddział okulistyczny w Zawierciu – uroczyste otwarcie po remoncie

Oddział okulistyczny w Zawierciu przeszedł gruntowny remont. Obecnie spełnia on europejskie standardy lecznicy.

 

Oddział okulistyczny w Zawierciu zyskał nowy wygląd. W ostatnim czasie przeszedł on gruntowny remont. W piątek, 04 września, dokonano uroczystego otwarcia oddziału. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz miasta – Prezydent Łukasz Konarski wraz z zastępczynią Małgorzatą Benc. Obecni byli również przedstawiciele powiatu – Starosta Zawierciański Gabriel Dors, a także Barbara Kozioł.

W ramach remontu oddział wyposażono w dwie nowoczesne sale operacyjne. Te z kolei wyposażono w sprzęt najnowszej generacji. Sale pacjentów również zyskały nowy wygląd i wyposażenie.

Dzięki przeprowadzonemu remonowi, szpital ma teraz możliwość wykonywania szeregu zabiegów okulistycznych. Wśród nich znajdują się m.in. operacja zaćmy, jak również jaskry. Do tego celu służy nowoczesny, innowacyjny sprzęt wyprodukowany w Szwajcarii. Szpital w Zawierciu jest bowiem pierwszą placówką w Polsce, która posiada tak wysokiej klasy sprzęt do usuwania zaćmy.  To  jednak nie wszystko. Od niedawna, w zawierciańskim szpitalu można przeprowadzić zabieg witrektomii. Polega ona na leczeniu rozwarstwienia siatkówki, retinopatii cukrzycowej, krwotoków do ciała szklistego, jak również otworów w plamce żółtej.

Remont, którego koszt wyniósł 1,9 mln złotych, pozwoli znacznie skrócić kolejki oczekiwania na zabiegi okulistyczne. Teraz czas oczekwiania wynosi do 1 miesiąca czasu, a w sytuacjach pilnych – do 7 dni.

 

Źródło i foto : Szpital Powiatowy Zawiercie

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Krwiobus w Zawierciu – Akcja Krewki Piłkarz po raz szósty

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *