Oddział dziecięcy w Zawierciu

Oddział dziecięcy w Zawierciu po remoncie robi wrażenie

Oddział dziecięcy w Zawierciu przeszedł ostatnio gruntowny remont. W poniedziałek, 30 sierpnia, dokonano uroczystego otwarcia.

Oddział dziecięcy w Zawierciu po gruntownym remoncie robi piorunujące wrażenie. Przede wszystkim stał się bardziej kolorowy i przyjazny dla małych pacjentów niż dotychczas. Ściany bowiem pokryły panele gazowo – elektryczne, na których pojawiły się trójwymiarowe grafiki zwierząt. 

Na oddziale powstało 11 sal dla mniejszych, jak i dla starszych dzieci. Sale te posiadają pełny węzeł sanitarny. Ponadto, znajdują się tam także rozkładane fotele dla rodziców, aby mogli wygodnie przebywać na oddziale ze swoimi dziećmi. Drzwi do sal są przeszklone, co pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa . Ponadto, na oddziale znajduje się także dwuosobowa sala intensywnego nadzoru, jak również 3 izolatki wyposażone w filtr HEPA. Oddział wyposażono również w mobilną komorę dekontaminacyjną, nowe kardiomonitory oraz w aparat EKG.

Oprócz tego, oddział można w razie potrzeby podzielić na dwie części – zakaźną i czystą. Posłuży do tego bowiem specjalna śluza.

Kadra medyczna na co dzień pracująca na oddziale to wysoce wykwalifikowani lekarze. Wśród nich znajduje się także czterech rezydentów.

Całkowity koszt remontu oddziału wyniósł ponad 2,7 mln złotych. Przeprowadzono go bowiem w ramach projektu “Zakup sprzętu oraz modernizacja istniejących pomieszczeń w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu na oddziale obserwacyjno-zakaźnym z pododdziałem skórno-wenerologicznym i oddziale dziecięcym celem przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Źródło i foto : Szpital Powiatowy Zawiercie

 

Zobacz także :

Dwaj zawiercianie w programie telewizyjnym Ninja Warrior Polska

Koncert Kaśki Sochackiej w MOK Zawiercie

Zawierciańska “dziewiątka” w posiadaniu klasy sportowej

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *