Obwodnica Zawiercia

Obwodnica Zawiercia- część zachodnia zostanie dokończona

Obwodnica Zawiercia zostanie dokończona. Mowa tutaj o zachodniej jej części, co powoli wyeliminować ruch ciężarówek w dzielnicy Marciszów.

Obwodnica Zawiercia, a dokładniej jej zachodnia część doczekała się ukończenia. Wszystko dzięki ogromnemu dofinansowaniu, o jakie starało się Miasto Zawiercie. Zawierciański magistrat złożył bowiem wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 2 mln złotych, które umożliwi dokończenie budowy fragmentu obwodnicy. W grudniu ubiegłego roku Wojewoda Śląski poinformował o tym, iż wniosek ten umieszczono na liście z dofinansowaniem w roku 2020.

Premier Mateusz Morawiecki w ostatnich dniach dokonał zatwierdzenia listy dofinansowań na rok 2020, na której to właśnie znajdował się wniosek Miasta Zawiercie. W związku z powyższym, na dokończenie ostatniego już odcinka zachodniej części obwodnicy,  Zawiercie otrzyma dofinansowanie w kwocie 2 mln złotych. Całkowity koszt inwestycji przewiduje się na ok. 5 mln złotych. Jednak ostateczną kwotę całej inwestycji poznamy dopiero wówczas, gdy zakończy się postępowanie przetargowe. Prace budowlane mają jednak zakończyć się jeszcze w tym roku. W ramach tej inwestycji powstanie 50 metrów drogi asfaltowej oraz rondo. Rondo to  kolei pozwoli na połączenie nowej drogi z drogą wojewódzką nr 796. Rozwiązanie to pozwoli na zmniejszenie, a nawet całkowite wyeliminowanie ruchu pojazdów ciężarowych przez dzielnicę Zawiercia – Marciszów.

Źródło : UM Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Zawiercie : powiadomienia SISMS informują o aktualnej sytuacji w mieście

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *