Obwodnica Zawiercia

Obwodnica Zawiercia coraz bliżej- podpisano umowę

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Zawiercia.Miało to miejsce w Zawierciu w poniedziałek, 23 grudnia, tuż przed Wigilią.

Obwodnica Zawiercia coraz bliżej powstania. Podpisano właśnie oficjalną umowę na jej budowę. Miało to miejsce w Zawierciu w poniedziałek, 23 grudnia, tuż przed Wigilią.

Umowa została podpisana przez wszystkie podmioty mające swój udział w jej powstaniu- przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także wykonawcy zaplanowanej budowy- firma PBDIM KOBYLARNIA S.A. oraz MIRBUD S.A.

Specjalnie na tą okazję, do Zawiercia przyjechał Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

W uroczystym podpisaniu umowy wzięli także udział parlamentarzyści, którzy od początku popierali projekt budowy obwodnicy Miasta Zawiercie – Ewa Malik, Waldemar Andzel, Danuta Nowicka oraz Robert Warwas. Władze miasta i powiatu reprezentowali: Prezydent Miasta Łukasz Konarski, Starosta Zawierciański Gabriel Dors oraz Barbara Kozioł z Zarządu Powiatu i Małgorzata Benc- Przewodnicząca Rady Powiatu. Obecny był także Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek.

 

Jak powiedział Prezydent Łukasz Konarski: „To niezwykle ważny dzień dla mieszkańców i prezent z okazji zbliżających się świąt”.

 

Przypominamy, że obwodnica Zawiercia jest inwestycją, która od dawna jest bardzo potrzebna w naszym mieście. Po długich staraniach, udało się podjąć odpowiednie działania celem rozpoczęcia inwestycji.

Foto: UM Zawiercie

————————————————

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także : Znaleziono niewybuchy na terenie Kauflanda w Zawierciu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *