Obchody rocznicy odzyskania niepodległości

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości – program uroczystości

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości odbędą się w Zawierciu jak co roku. W tym roku przypada już 103. rocznica odzyskania przez Polskę wolności.

 

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości w tym roku , jak i w latach poprzednich odbędą się na terenie naszego miasta w uroczysty sposób. 11 listopada tego roku przypada już 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:30 od uroczystej mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msza odbędzie się z udziałem Capelli Vartiensis , w intencji Ojczyzny. Do udziału we mszy zaprasza się także poczty sztandarowe. Ich zbiórka odbędzie się przed kościołem o godzinie 10:15 .

Następnie, planuje się przemarsz na Cmentarz Parafialny w Zawierciu – wejście drugą bramą. Tam natomiast odbędą się uroczystości przy Pomniku – oddany zostanie pokłon Niepodległej. Przewidziano również występ artystyczny Julii Sendry.

Kolejnym punktem będzie oddanie pokłonu jakże zasłużonemu Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Jego pomnik znajduje się bowiem na rondzie Żabki przy ul.Leśnej.

Po południu z kolei, o godzinie 17:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych “Wspólne Zawierciańskie Śpiewanie”.

 

Zobacz Także :

Zawierciański punkt paszportowy otwarty – ruszyła obsługa petentów

Telefony w zawierciańskim szpitalu już działają- awaria została usunięta

Szkoła rodzenia w Zawierciu rozpoczyna zajęcia z przyszłymi rodzicami

Nowe miejsca pracy w Zawierciu pojawią się dzięki nowemu inwestorowi.

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *