Nowy żłobek miejski

Nowy żłobek miejski w Zawierciu już niebawem

Nowy żłobek miejski w Zawierciu już niebawem będzie mógł przyjmować więcej maluchów. Wyłoniono wykonawcę inwestycji.

 

Nowy żłobek miejski w Zawierciu zostanie rozbudowany. Powstanie 75 dodatkowych miejsc dla najmłodszych. Wyłoniono w przetargu firmę, która wykona całą inwestycję. Firma Handlowo-Usługowa Jul-Bud, bo o niej tutaj mowa, zaproponowała najkorzystniejszą ofertę w drodze przetargu. Wszystko wskazuje na to,że pracę ruszą już w najbliższym tygodniu. Koniec remontu przewiduje się z kolei na koniec bieżącego roku. Obok budynku obecnego, powstanie zupełnie nowy, dodatkowy budynek. Na terenie żłobka stanie także nowoczesny plac zabaw. Dla lepszego komfortu i bezpieczeństwa  powstanie także nowy chodnik i większy parking. Z związku z rozbudową żłobka przewiduje się również zwiększenie etatów o 9 dodatkowych. Całkowity koszt inwestycji to kwota 3 mln 550 tysięcy złotych.

 

Przypominamy, że miasto Zawiercie otrzymało dofinansowanie w ramach programu Maluch+. Na rozbudowę żłobka przyznano 1 mln 800 tysięcy złotych.

 

Żłobek miejski w Zawierciu zostanie rozbudowany

 

Żłobek miejski w Zawierciu, znajdujący się przy ul. Marszałkowskiej doczekał się długo wyczekiwanej metamorfozy. Głównym założeniem remontu będzie zwiększenie liczby miejsc dla najmłodszych mieszkańców Zawiercia. Od dłuższego czasu młodzi rodzice w naszym mieście zmagali się z problemami z umieszczeniem swoich maluszków w żłobku- ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Przyszedł jednak moment, kiedy problem ten zostanie zminimalizowany. A to za sprawą remontu,który czeka placówkę. Udało się bowiem pozyskać środki z programu Maluch+, organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Miasto Zawiercie w ramach tego programu otrzyma dofinansowanie w kwocie 1 882 500zł. Kwota ta wraz z kwotą z budżetu miasta pozwoli na rozbudowanie żłobka – powstanie dodatkowych 75 miejsc. Całkowity koszt tej inwestycji wynosić będzie 3 945 825zł.

Zobacz  także:

 

 –  Dworzec kolejowy w Zawierciu – czyli Retro Zawiercie [ZDJĘCIA]

 – Huta Szkła w Zawierciu – czyli Retro Zawiercie

 – Flávio Gualberto dołącza do Aluron Virtu CMC Zawiercie

 – Sprzedawał podrabianą odzież. Teraz za to odpowie.

 – Policjanci poszukują właściciela roweru [ZDJĘCIE]

 – Igor Kolaković nowym trenerem Jurajskich Rycerzy!

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *