Nowy wóz strażacki

Nowy wóz strażacki dla OSP Niegowonice

Nowy wóz strażacki dla OSP w Niegowonicach trafi dzięki radnym Sejmiku Wojewódzkiego

 

Nowy wóz strażacki dla OSP Niegowonice wart będzie ponad milion złotych. Zakup ten umożliwili radni Sejmiku Wojewódzkiego, którzy zdecydowali o tym, aby wesprzeć strażaków ochotników. Uchwałę tą podjęto 22 czerwca o dotyczy ona Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie śląskim. Całkowity koszt nowoczesnego wozu strażackiego to kwota

 1 070 000,00 zł, a trafi on w posiadanie strażaków jeszcze w tym roku.

 

Sprawę skomentował Burmistrz Łaz :

-„Od 2009 rok wymieniamy sukcesywnie sprzęt w naszych jednostkach OSP. Do wszystkich już trafiły nowe, średnie samochody gaśnicze, kupno ciężkiego wozu dla Niegowonic jest zakończeniem procesu modernizacji jednostek OSP na naszym terenie. Prawdopodobnie jesteśmy pierwszą gminą z terenu powiatu zawierciańskiego, która wymieniła tak szybko sprzęt w jednostkach OSP” – podkreśla Maciej Kaczyński.

 

„Zakup auta mogącego przetransportować 8 000 litrów wody i będącego wsparciem dla innych pojazdów OSP był konieczny. W ten sposób zwiększamy bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Tym bardziej, że auto będzie działać m.in. w trudnym terenie. Warto przypomnieć, iż Gmina Łazy to w ponad 40 procentach tereny leśne. Planowany zakup dla strażaków z Niegowonic uzupełni w naturalny sposób także powstała bazę Lasów Państwowych w pobliskich Niegowoniczkach, gdzie na lotnisku terenowym stacjonuje gaśniczy samolot Dromader”.

 

Obecnie w Gminie Łazy działa 7 jednostek OSP, z czego OSP Niegowonice należą do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Foto: OSP Niegowonice

 

Zobacz także: Świadczenie Dobry Start – zbliża się termin składania wniosków

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *