Nowy Ambulans w Zawierciu

Nowy Ambulans w Zawierciu – jeszcze w tym miesiącu zasili stację

Nowy Ambulans w Zawierciu trafi do pogotowia ratunkowego jeszcze w tym miesiącu. To rewelacyjna wiadomość, tym bardziej w obecnych czasach, kiedy zapotrzebowanie na karetki jest zdecydowanie większe.

 

 

Nowy Ambulans w Zawierciu trafi do pogotowia ratunkowego jeszcze w tym miesiącu. Ciężka praca członków ZRM  oraz długie godziny przebywania w ambulansach powodują, że znaczenia nabierają warunki w jakich Ratownicy spędzają ten czas. Mając to na uwadze, Dyrekcja podjęła starania o pozyskanie środków na wymianę kolejnych ambulansów.  Jak  poinformował  naszą  redakcje  p.o. Dyrektora Rejonowego Pogotowia  Ratunkowego w Sosnowcu  dr n. o zdr.  Klaudiusz Nadolny prof. Uczelni ,  we wtorek 28 grudnia o godz.9.00 w Sosnowcu  odbędzie się uroczystość oddania nowych ambulansów . Nowe karetki trafią bowiem nie tylko do Zawiercia (1 szt), ale również do Jaworzna(2szt) i Sosnowca (1 szt).

 

Zakup ten był możliwy dzięki projektowi „Zakup ambulansów i środków do zamgławiania dla SPZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu”. Środki na jego realizację pozyskano w zakresie działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia.

 

Koszt ambulansów  wyniesie bowiem około 500 000,00 złotych . Ambulans na podwoziu marki Mercedes obsługiwać będzie  Gminę Zawiercie.

 

 

 

Zobacz także :

W Parku Kościuszki w Zawierciu pojawią się trampoliny

Budżet obywatelski miasta Zawiercie – przegląd zgłoszonych projektów

Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego w Zawierciu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *