zmienia MOK Zawiercie

Nowoczesny projektor i ekran. Tak się zmienia MOK Zawiercie

Nowy duży ekran, najwyższej jakości dźwięk i światowej klasy projektor, którego mogą pozazdrościć największe multipleksy. Tak się zmienia MOK Zawiercie.

 

W  ostatnim czasie, w media  społecznościowych  pojawiły się zdjęcia, jak się zmienia MOK Zawiercie, aby poprawić jakość oglądanych  filmów.  W Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” im. A. Mickiewicza zamontowano nowy projektor kinowy marki Barco SP4K-25C.

 

Jak informują pracownicy zawierciańskiego  kina:

 – To sprzęt najnowszej technologii, przeznaczony dla dzisiejszego kina, ale z myślą o rynku jutra. Jego główne zalety to laserowe źródło światła RGB, rozdzielczość natywna 4K i doskonałe parametry wyświetlanego obrazu, w tym świetny kontrast (głębokie czernie).Ogromna zaleta urządzenia, to przede wszystkim ekologiczne rozwiązania układu zasilania dające w rezultacie nawet o 50% niższe zużycie energii elektrycznej oraz emisji ciepła względem odpowiedników wśród projektorów starszej generacji. Zamontowany sprzęt w MOK “Centrum” w Zawierciu to idealne połączenie – najnowszej technologii, najwyższej jakości, rozwiązań ekologicznych oraz kompaktowego designu. Co nas wyróżnia, to fakt, że wyżej opisany sprzęt to dopiero piąty taki projektor tej serii w całym kraju.

 

Oprócz tego,  zawierciański  mok  doczekał się  też  wymiany ekranu. Teraz  mieszkańcy  powiatu zawierciańskiego,  seanse  filmowe będą  mogli oglądać na nowym srebrnym  ekranie , który daje optymalną powierzchnię projekcyjną. Srebrne mikroskopijne aluminiowe łuski, niewidoczne gołym okiem, zapewniają wyjątkowo wysoki współczynnik odbicia, duży zakres przenoszonych kontrastów, jasny obraz, szeroki kąt obserwacji i doskonałą reprodukcję kolorów.

 

Ponadto na sali widowiskowej MOK „Centrum” zostały  wymienione kotary ekranowe wraz z maskownicą oraz elektrykę w kabinie kinooperatora.

 

Jak  czytamy w komunikacie Miejskiego  Ośrodka  Kultury :

 – Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie wyposażenia kinotechnicznego zostały zrealizowane dzięki dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach dwóch programów: Programu Operacyjnego: “Rozwój Kin – Cyfryzacja Kin” w ramach zadania „Zakup aparatury do projekcji cyfrowych w MOK “Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu” oraz Programu Operacyjnego “Rozwój Kin – Modernizacja Kin” w ramach zadania „Zakup urządzeń kinotechnicznych do projekcji cyfrowych kinowych”. Przedsięwzięcie było realizowane także dzięki środkom Gminy Zawiercie i środkom własnym Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu.

Wartość całkowita tej inwestycji to prawie 680 000 zł.

foto: MOK Zawiercie

 

Zobacz Również:

 – Złodzieje karty bankomatowej w Zawierciu zapłacili nią za zakupy

 – Wystawa szkła w Zawierciu – w Galerii Stara Łaźnia kolekcja HSG

 – Dyżury Aptek w listopadzie na Terenie Miasta Zawiercie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *