Nowe zasady drogowe w Zawierciu

Nowe zasady drogowe w Zawierciu na ul. Wyszyńskiego

Nowe zasady drogowe w Zawierciu obowiązują na ulicy Wyszyńskiego. Od sierpnia na drodze tej odbywać się będzie ruch jednokierunkowy.

Nowe zasady drogowe w Zawierciu na ulicy Wyszyńskiego związane są z niedawno prowadzonym tam remontem. Od sierpnia bowiem droga ta stała się drogą z ruchem jednokierunkowym. Ustawiono już odpowiednie znaki informujące o zmianach. Obecnie, trwa jednak akcja inrofmacyjna. Potrwa ona do 17 sierpnia. Z kolei od dnia 18 sierpnia nie stosowanie się do oznakowania, karane będzie mandatami. Ruch jednokierunkowy obowiązuje od bloku przy ul. Wyszyńskiego 2 do skrzyżowania w okolicy wieżowca przy ul.Paderewskiego 4.

Przypominamy, iż ulica Wyszyńskiego przeszła remont. Przebudowa tej ulicy to 500 metrów nowego asfaltu, który powstał od skrzyżowania z ulicą 3 Maja. W jej ramach powstały także nowe krawężniki, a dodatkowo w okolicach Przedszkola Integracyjnego nr 3 nowy chodnik.

Całe przedsięwzięcie to warte jest 645 tysięcy 585 złotych. Gmina Zawiercie pozyskała na ten cel aż 50% całkowitej kwoty w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, natomiast prace wykonała firma JANSBUD z Zawiercia.

To już kolejna inwestycja w naszym mieście. Trwa także równocześnie przebudowa ulicy Polskiej w Zawierciu. Na ta inwestycję także pozyskano dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50% całej wartości. Podobnie jak w centrum, i tam wymieniana jest nawierzchnia asfaltowa i powstają nowe chodniki i krawężniki. Wszystkie te prace wykonuje się z zachowaniem szczególnej ostrożności w związku z obecną sytuacją epidemiczną w naszym kraju.

 

Źródło i foto: Straż Miejska w Zawierciu

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Kino samochodowe w Łazach rusza 22 sierpnia

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *