Nowe projekty w Zawierciu

Nowe projekty w Zawierciu – tym razem skierowane dla dzieci i młodzieży

Nowe projekty w Zawierciu. Miasto Odnowa oraz GłosujeMY zorganizowane  dla dzieci i młodzieży.

 

Nowe projekty w Zawierciu. Tym razem to warsztaty dla młodszych mieszkańców naszego miasta. W ramach konkursu Śląskie lokalnie – małe granty FIO na realizację na terenie Zawiercia 2 projektów edukacyjnych.

 

Miasto Odnowa – projekt skierowany do dzieci w wieku ok 7-13 lat. Jest to projekt, w którym zobaczymy  miasto od nieco innej strony. Miasto to pełen życia organizm na którego poprawne działanie składa się ogrom poszczególnych trybów niczym w maszynie. Ogrom spraw wymaga stałego nadzoru oraz koordynacji. Założeniem organizatora jest, aby ich książka ukazała miasto z odmiennej perspektywy, od nowa. Liczą, że będzie ona stanowiła inspirację do ponownego odkrycia tajemnic jakie ten wielki twór skrywa. W przejrzysty sposób przedstawi podstawowe mechanizmy kierowania tą maszyną.

Pakiety książeczek wraz z prezentacją pomagającą przeprowadzić lekcje, trafiły do zawierciańskich szkół podstawowych.

 

Dodatkowo przeprowadzono warsztaty z dziećmi ze świetlic środowiskowych MOPS. W najbliższą niedzielę odbędą się warsztaty otwarte dla dzieci. Zbudujemy wspólnie makietę miasta!

 

GłosujeMY – to publikacja przygotowana w ramach projektu Głosuj Odnowa.

Projekt skierowany jest do młodych ludzi, w wieku 15-18 lat, którzy jeszcze nie głosowali w wyborach. Jego założeniem jest przygotowanie do tego wydarzenia, przekazując wiedzę na temat poszczególnych typów wyborów.

Publikację, wspartą prezentacją, przekazano do szkół średnich z terenu powiatu zawierciańskiego.

 

W najbliższą niedzielę odbędzie się dyskusja Głosowanie – przywilej czy obowiązek. Przedstawione zostaną  przykłady kampanii pro frekwencyjnych, po czym zastanowimy się wspólnie jak zachęcić młodych do udziału w wyborach.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty!

 

“Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”

 

Zobacz także:

 – Ruszyły Zapisy na Mistrzostwa Polski Amatorów w Piłce Siatkowej

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *