Nowe obostrzenia w Polsce od 1 grudnia – konferencja Ministra Zdrowia

Nowe obostrzenia  w Polsce od 1 grudnia obowiązują na terenie naszego kraju. Poinformował o nich Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej.

 

Nowe obostrzenia w Polsce od 1 grudnia, o których poinformował Minister Zdrowia Adam Niedzielski mają zapobiec dalszemu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Sytuacja skomplikowała się, gdyż pojawił się nowa mutacja wirusa – Omikron. W związku z tym, Minister Zdrowia poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej o nowych obostrzeniach. Wchodzą one w życie z dniem 1 grudnia.

Po pierwsze ograniczenia te dotyczą granic Polski – od 1 grudnia obowiązuje zakaz lotów z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA oraz Zimbabwe. Z kolei osoby, które wracają z tych krajów obecnie, obowiązkowo muszą przejść 14-dniową kwarantanne. Nie ma możliwości zwolnienia z niej. Natomiast podróżujący wracający do kraju z krajów z poza strefy Schengen – z 14-dniowej kwarantanny (została wydłużona do 14 dni) mogą być zwolnieni dopiero po 8 dniach po wykonaniu testu PCR .

Ponadto, na terenie kraju obowiązują od 1 grudnia następujące ograniczenia :

>50 % obłożenia w kościoła, gastronomii,hotelach, kinach, operach, filharmoniach, koncertach, na basenach i aquaparkach ( dotychczas limit wynosił 75%)

>max 100 osób w zgromadzeniach i imprezach ( wesela, komunie, spotkania, dyskoteki) – do tej pory limit wynosił 150 osób

> 1 osoba na 15m kwadratowych w siłowniach, fitnesclubach, wystawach, konferencjach, targach ( zmiana z powierzchni 10 m kw. )

 

 

Źródło i foto: Ministerstwo Zdrowia

 

Zobacz także

Filmowe nowości w zawierciańskim kinie – repertuar na grudzień

Potrzebna pomoc dla Lenki – konieczna jest kosztowna operacja

Mikołajki w MOK Zawiercie – program imprezy

Mikołajki w Galerii Stara Łaźnia w Zawierciu – przygotowano moc atrakcji

Polska w kryzysie – na ratunek przychodzi tarcza antyinflacyjna

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej Moniki – kobieta nie żyje

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.