obostrzenia Rządu Polskiego

Nowe obostrzenia Rządu Polskiego w związku z koronawirusem

Przedstawiono kolejne, bardziej restrykcyjne obostrzenia Rządu Polskiego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ograniczenie przemieszczania się, gromadzenia do maksymalnie do 2 osób to jedne z wielu nowych wytycznych.

Kolejne obostrzenia Rządu Polskiego przedstawiono na wtorkowej konferencji prasowej Premiera Mateusza Morawickiego i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Jesteśmy zaniepokojeni i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia. Robimy to dla ocalenia życia wielu Polaków i ograniczenia fali epidemii -zapowiedział Premier. Od 25 marca wprowadzony zostaje zakaz gromadzenia się  powyżej 2 osób. Dotyczy to także mszy w kościołach ( teraz w kościele znajdować się może jedynie 5 osób (dotyczy to także pogrzebów). 

Ponadto ogranicza się także wychodzenie z domu. Od środy, 25 marca, możemy opuszczać dom tylko w przypadku pójścia do pracy, do sklepu oraz apteki czy lekarza. Jak zapowiedział premier – nie dotyczy to kontaktów rodzinnych. Nieuzasadnione gromadzenie się powyżej 2 osób w miejscach publicznych, będzie surowo karane. Grozi za to nawet kara pieniężna w wysokości 5 tysięcy złotych. Minister Zdrowia prosił, abyśmy podeszli do sprawy zdroworozsądkowo, ale z powagą. Musimy ograniczyć wyjścia z domu do absolutnego minimum. Wszystko to  ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa ludzi oraz zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. W przeciwnym razie, jak zapowiedział minister – nie uda się zapobiec dalszej epidemii i nie będziemy w stanie uratować zdrowia i życia wielu ludzi.

Restrykcje te dotyczą także komunikacji miejskiej. W autobusach i tramwajach w tym czasie podróżować może jedynie tyle osób, którzy zajmą połowę miejsc siedzących.

Władze apelują o to, abyśmy pozostali w domu, gdyż jest to niezwykle ważne w obecnej sytuacji.  Wymienione wyżej restrykcje obowiązują od dnia 25 marca do 11 kwietnia. Przypominamy, iż do chwili obecnej Rząd zalecał niegromadzenie się powyżej 50 osób, zalecał także ograniczenie wychodzenia z domu. W związku jednak z rozwojem wypadków na terenie kraju.

Aktualne informacje na temat działań Rządu w sprawie epidemii można przeczytać TUTAJ

Foto : Profil Premiera Mateusza Morawieckiego

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Dezynfekcja miasta Zawiercie – zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa

 

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *