Nietrzeźwi na zawierciańskich drogach

Nietrzeźwi na zawierciańskich drogach – policja apeluje o rozsądek

Nietrzeźwi na zawierciańskich drogach- tylko w ostatnich dniach zatrzymano ich aż czterech. Jeden z nich miał aż 2,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Nietrzeźwi na zawierciańskich drogach to prawdziwa zmora policjantów. W ciągu minionych trzech dnia doszło do zatrzymania aż czterech uczestników ruchu drogowego w stanie nietrzeźwym.

Zdecydowanym rekordzistą był kierowca Opla. Ten 41-letni mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Gdyby tego było mało, kierowca ten posiadał całkowity zakaz prowadzenia pojazdów ( odebrano mu bowiem prawo jazdy).

Kolejny, jadący na “podwójnym gazie” to 71-letni kierujący samochodem marki Fiat. Mając w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu spowodował kolizję. Na szczęście nikt w jej wyniku nie ucierpiał.

Mniej szczęścia miał 33-letni pieszy. Dla odmiany, to właśnie on był pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał niespełna 3 promile. Uległ on bowiem potrąceniu na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący Toyotą był jednak trzeźwy. Obecnie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci stale apelują o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze – zarówno jako kierowca, jak i pieszy. Mundurowi uczulają również, aby nosić odblaski. Jest to niezwykle ważne, szczególnie teraz, kiedy wieczory stają się coraz dłuższe, a aura na dworze bywa zróżnicowana. Przechodząc przez jezdnię należy bezapelacyjnie upewnić się, czy możemy przez nią bezpiecznie przejść.

Stanowczo policja także podkreśla, iż kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu jest zabronione i surowo karane.

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Szpital w Zawierciu uruchamia dodatkowe numery telefonów POZ i AOS

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *