Naukobus w Zawierciu

Naukobus w Zawierciu – już niebawem czeka nas świetna wystawa

Naukobus w Zawierciu – już niebawem zagości u nas w mieście Centrum Nauki Kopernik .

 

Naukobus w Zawierciu –  już pod koniec lipca, a dokładnie 28-29 lipca, w naszym mieście pojawi się fantastyczna wystawa Centrum Nauki Kopernik.

Czym jest naukobus ? To nowa inicjatywa Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W tym roku bowiem w Polskę wyruszają dwa takie naukobusy. Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik dotrze nawet do 130 tysięcy mieszkańców mniejszych miejscowości w całej Polsce. W tym również do Zawiercia.

Naukobus, pełni rolę mobilnego laboratorium. Daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.

Wyjazdy Naukobusu odbywają się w ramach wspólnego programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Nosi on nazwę “Nauka dla Ciebie”.

Wystawa „Eksperymentuj!” to angażujące eksponaty interaktywne. Pozwalają one na samodzielne doświadczanie praw nauki. Siedząc na wirującym krześle, zwiedzający mogą doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, z trójwymiarowego modelu ludzkiego ciała dowiedzą się, jak wyglądają i gdzie są umiejscowione ludzkie narządy, a łamigłówki będą znakomitym treningiem dla ich mózgu.

Więcej szczegółów już niebawem na łamach naszego portalu – śledźcie informacje na naszej stronie.

 

Zobacz także:

Viret CMC Zawiercie i CMC Poland przedłużyli umowę sponsorską

Policja z Zawiercie zatrzymała poszukiwanego 60-latka

Biedronka w Zawierciu zmieni swój wygląd

CMC Zawiercie sponsorem Aluronu CMC Zawiercie kolejne sezony

 

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.