Młode Zawiercianki

Młode Zawiercianki Mistrzyniami Śląska

Młode Zawiercianki  Mistrzyniami Śląska- Pięć zespołów stanęło na starcie turnieju finałowego siatkarskich mistrzostw Śląska w kategorii juniorek młodszych rozgrywanego w dniach 9- 13 lutego  w Bielsko-Białej.

Pięć zespołów stanęło na starcie turnieju finałowego siatkarskich mistrzostw  Śląska w kategorii juniorek młodszych rozgrywanego dniach 9- 13 lutego 2022 roku  w Bielsko-Białej. Turniej rozegrany został  w ramach 100-lecia Bielskiego Klubu Sportowego. W tej grupie znalazły się również Młode Zawiercianki  z MKS “Dwójka Zawiercie”, które  swój udział musiały wywalczyć  w eliminacjach spośród 30 startujących w rozgrywkach drużyn.

Młode Zawiercianki  z MKS “Dwójka Zawiercie” rozpoczęły znakomicie, bo od trzech triumfów i to bez straty seta przeciwko BKS STAL Bielsko-Biała, UKS Dębowianka,  MKS Dąbrowa Górnicza. Na koniec jak się okazało odbył się bój o pierwszą lokatę na zakończenie turnieju finałowego mistrzostw Śląska w kategorii juniorek młodszych. Zawodniczkom  Zawiercia przyszło walczyć w finale  z ekipą TS Stal  Śrubiarnia / SMS ŻAPN Żywiec. Od pierwszego gwizdka było ciężko,ale przez to emocje były na najwyższym poziomie. Długie wymiany, super obrony, do tego świetna gra na siatce i w bloku pozwoliło naszym siatkarkom pokonać dobrze znaną drużynę  z Żywca 3:1 .