Militarny piknik w Zawierciu

Militarny piknik w Zawierciu z okazji Święta Wojska Polskiego

Militarny piknik w Zawierciu  odbył się w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego. Na tą okoliczność zjechał do miasta sprzęt bojowy.

 

Militarny piknik w Zawierciu to propozycja na tegoroczne obchody święta państwowego – Święta Wojska Polskiego. W związku z tym świętem, do Zawiercia zjechały przeróżne sprzęty wojskowe. Wśród nich znalazły się historyczne pojazdy armii amerykańskiej, a także diorama sił zbrojnych z okresu PRL. Ponadto przygotowano również dla odważnych strzelnicę ASG, jak również przejażdżki pojazdami militarnymi. Oprócz tego typu atrakcji, dla wszystkich obecnych dostępny były stoiska historyczne, pokazy udzielania pierwszej pomocy, ale też stoiska gastronomiczne, a tam prawdziwa wojskowa grochówka. Na smakoszy grilla także nie zabrakło smakołyków – czekała bowiem kiełbasa z grilla czy czeska lemoniada.

Pogoda dopisała idealnie – przestał doskwierać uciążliwy upał, przez co piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

 

Wcześniej z kolei, z okazji dzisiejszego święta odbyła się msza święta w intencji ojczyzny, a także uroczystości upamiętniające wybuch Bitwy Warszawskiej. Złożono kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Na ten temat znajdziecie szczegółowe informacje w poprzednim artykule na łamach naszego portalu.

 

Zobacz  także;

 Święto Wojska Polskiego w Zawierciu – odbyły się uroczyste obchody

 – Policjanci oraz pracownicy Sanepidu kontrolują sklepy w Zawierciu

 – Prowadziły samochody na podwójnym gazie

 – Zawierciańskie obiekty walczą o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej

 – Prowadziły samochody na podwójnym gazie

 

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *