Mikołajki w Zawierciu

Mikołajki w Zawierciu – mimo pandemii Mikołaje odwiedziły nasze miasto

Mikołajki w Zawierciu w tym roku odbyły się w nieco innej formie niż w poprzednich latach. Pandemia jednak nie pokrzyżowała planów Mikołaja i dotarł on i do naszego miasta.

 

Mikołajki w Zawierciu. Święty Mikołaj nie zapomniał w tym roku o naszym mieście.

Ekipa składająca się z Mikołajów na motorach odwiedziła – a raczej przekazała paczki – podopiecznym Ośrodka opiekuńczo – wychowawczego w Zawierciu. Mimo tej trudnej sytuacji oraz braku możliwości osobistego wręczenia paczek, dzieci były przeszczęśliwe. Trafiło do nich bowiem aż 65 paczek ze słodkościami. W ramach podziękowań, Mikołajowie ze Stowarzyszenia Jurajskich Motocyklistów – Polska i Street Beasts FG wysłuchali specjalnie przygotowanej przez dzieci dla nich piosenki. Wydarzenie to objęte było patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego.

Ponadto, spotkanie z Mikołajem odbyło się również w Karlinie. Tam z kolei wizytę tą zorganizowała Sołtys sołectwa Karlin Halina Radosz wraz z Radą Sołecką. Paczki pełne różnorodnych słodkości trafiły do najmłodszych mieszkańców dzielnicy Zawiercia -Karlina. Łącznie,przekazano aż 55 paczek. Radość dzieci była nieoceniona. Dodatkową atrakcją był pojazd Świętego Mikołaja – ciekawy “wagonik”.

 

Źródło i foto: Miasto Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.