Chwila grozy w Zawierciu

Mieszkanka Zawiercia złamała kwarantannę- grozi jej kara

Kobieta chciała tylko powiesić pranie, nie zdawała sobie sprawy,że łamie prawo. Mieszkanka Zawiercia złamała kwarantannę, aby powiesić na strychu pranie.

Mieszkanka Zawiercia złamała kwarantannę, którą była objęta w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W sobotnie popołudnie zawierciańscy policjanci odebrali zgłoszenie, iż prawdopodobnie kobieta, która przebywa pod nadzorem sanitarnym, samowolnie opuściła mieszkanie i spaceruje po klatce schodowej. Na miejsce udał się dzielnicowy, aby sprawdzić jak wygląda sytuacja. Po przybyciu do mieszkania kobiety, okazało się, że znajduje się ona w środku. Mundurowi jednak ustalili, że kobieta faktycznie opuszczała mieszkanie – co w zaistniałej sytuacji jest zabronione. Kobieta wyjaśniała mundurowemu, że chciała jedynie wywiesić pranie na strychu. Absolutnie nie jest to dla niej żadne usprawiedliwienie. Podczas kwarantanny powinna ona bezapelacyjnie przebywać w mieszkaniu i pod żadnym pozorem go nie opuszczać. Teraz grozi  jej za to surowa kara.

Należy pamiętać, że zagrażamy wówczas nie tylko sobie, ale także innym, znajdującym się w naszym najbliższym otoczeniu. Zadowalającym faktem jest to, że większość osób, które przebywają w kwarantannie, przestrzega zaleceń. Mają oni za pewne świadomość, jak duża jest powaga sytuacji.

Przypominamy, że osoby przebywające w kwarantannie domowej, zobowiązane są do jej przestrzegania. Mowa tutaj o całkowitym zakazie wychodzenia z domu. Osoby, które nie przestrzegają zaleceń Powiatowego Inspektora Sanitarnego mogą ponieść surową karę. Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem premiera i ogłoszeniem stanu epidemii w Polsce- kara za nieprzestrzeganie kwarantanny wynosi teraz nie 5 tysięcy złotych, a 30 tysięcy złotych.

Ponadto obowiązują także następujące wytyczne, których przestrzeganie jest niezwykle istotne:

  • Osoba niestosująca się do zaleceń może również ponieść konsekwencje związane z popełnionym wykroczeniem z art. 116 kw – Nieprzestrzeganie nakazów lub zakazów o zapobieganiu chorobom, za które grozi kara grzywny.
  • Jeśli z miejsca wyznaczonego oddali się osoba, u której potwierdzono zakażenie, zgodnie z art. 161 kk – narażenie człowieka na zarażenie, odpowie ona za popełnione przestępstwo, które zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

Źródło : KPP Zawiercie

Zobacz także : Łaźnia miejska w Zawierciu w nowej odsłonie

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *