Mieszkanka Łaz straciła

Mieszkanka Łaz straciła 47 tys złotych – padła ofiarą oszusta

Mieszkanka Łaz straciła 47 tysięcy złotych. Zaufała poznanemu przez internet mężczyźnie. Ten podawał się za amerykańskiego lekarza. Okazał się zwykłym oszustem.

 

Mieszkanka Łaz straciła znaczną sumę pieniędzy. Padła bowiem ofiarą oszusta, którego kilka miesięcy wcześniej poznała w sieci.

59-latka z Łaz w kwietniu poznała przez jeden z komunikatorów internetowych mężczyznę. Korespondowała z nim, gdyż wzbudził jej zaufanie. Podawał się za amerykańskiego lekarza. Opowiadał kobiecie swoją historię, iż przebywa na misji w Afganistanie, jakiś czas temu starcił żonę. Wspominał także o 10-letnim synu, który obecnie miał mieszkać we Włoszech. Tam z kolei syn był ochraniany przez firmę ochroniarską. Poprosił zatem kobietę o pomoc finansową, aby móc opłacić ową firmę. Kobieta niczego nie podejrzewając, przekazała mężczyźnie kwotę 47 tysięcy złotych. Ten obiecywał, iż po uregulowaniu wszelkich swoich problemów, przyleci do Polski i zabierze kobietę do Waszyngtonu i tam razem zamieszkają.

Niestety, po przekazaniu pieniędzy, słuch o mężczyźnie zaginął, a kobieta straciła wszystkie swoje oszczędności.

Zgłosiła się ona na Komendę Powaitową Policji w Zawierciu, aby zgłosić fakt popełnienia przestępstwa, którego ofiarą padła.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność !! Przestrzega przed łatwowiernością wśród nowopoznanych ludzi- szczególnie tych drogą internetową.

Należy także pamietać, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy, danych kont bankowych ani żadnych innych danych wrażliwych osobom postronnym.

 

Źródło i foto: KPP Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Dokonał kradzieży biżuterii oraz gotówki – Policja Poszukuje Sprawcy

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *