Mieszkanie dla Rozwoju w Zawierciu

Mieszkanie dla Rozwoju w Zawierciu – powstanie spółka i ruszy budowa

Mieszkanie dla Rozwoju w Zawierciu – uchwalono powstanie spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, która zajmie się budową nowych mieszkań.

 

Mieszkanie dla Rozwoju w Zawierciu – to nowy program, w ramach którego na terenie Zawiercia powstaną nowe mieszkania z niskim czynszem ( niższy niż rynkowy).  W tym celu, radni podczas lutowej sesji Rady Miejskiej zgodzili się na utworzenie spółki – Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. To bowiem ona zajmie się całym procesem budowy nowych mieszkań w Zawierciu. Udziały spółki nabył także Krajowy Zasób Nieruchomości. On z kolei posiada odpowiedni pod budowę grunt państwowy.

W ramach programu w mieście ( konkretnie w Kromołowie – ok. 5 km od centrum) powstanie 5 budynków mieszkalnych -łącznie 145 mieszkań. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców.

Ceny wynajmu mieszkań są obecnie bardzo wysokie, dlatego z myślą o naszych mieszkańcach szukaliśmy różnych rozwiązań – mówił Prezydent Miasta Łukasz Konarski.

Formuła tych mieszkań jest nico inna, niż mieszkań komunalnych. Jednak te w dalszym ciągu będą w miarę możliwości dostępne dla mieszkańców. Tak więc jedno nie wyklucza w żaden sposób drugiego.

Jednak zasady przyznawania mieszkań z zasobu gminy zostały nieco zmienione. Radni bowiem przyjęli uchwałę o ich zmianie. Zmiany te dotyczą przede wszystkim osób niepełnosprawnych. Zwiększono powierzchnię mieszkalną przypadającą na jedną osobę w gospodarstwie domowym, w którym przebywa osoba niepełnosprawna – z 7 metrów kwadratowych do 10 m kwadratowych.

Ponadto, zmiany obejmą również wychowanków placówek opiekuńczych. Mogą oni bowiem starać się o mieszkanie komunalne, jeżeli złożą wniosek nie później 3 miesiące od momentu osiągnięcia pełnoletności.

 

Więcej szczegółów na temat mieszkań pisaliśmy już  na łamach naszego portalu TUTAJ

 

Źródło i foto : Miasto Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *