Miasto Zawiercie w dobie pandemii

Miasto Zawiercie w dobie pandemii koronawirusa – kolejne zmiany w funkcjonowaniu

W ostatnim trudnym dla wszystkich czasie na terenie miasta wprowadzono wiele zmian. Miasto Zawiercie w dobie pandemii stara się dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

 

Miasto Zawiercie w dobie pandemii wirusa COVID-19 stara zapewnić  jak najlepsze bezpieczeństwo swoim mieszkańcom. W ostatnim czasie na terenie miasta wprowadzono bardzo wiele zmian ( zmiana w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej ZKM, ograniczenia w funkcjonowaniu urzędów i jednostek podległych itp.). Kolejnymi działaniami jakie zostały podjęte w Zawierciu to zamknięcie placów zabaw, siłowni zewnętrznych. Mimo to do urzędu wpływa wiele zgłoszeń, iż mimo zaleceń- zawieszonych zajęć w szkołach i przedszkolach, zamkniętych placów zabaw – na terenie miasta spotkać można bawiące się dzieci. Niestety nie wszystkie place zabaw da się zamknąć na klucz, aby całkowicie uniemożliwić wejście.

 

Zgłoszenia te dotyczą głównie boisk i  właśnie takich placów zabaw. Miasto apeluje zatem do rodziców, aby mimo większej ilości wolnego czasu, pozostać jednak w domu z dziećmi i ograniczyć wyjścia do maksymalnego minimum. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców, wzmożone zostały patrole policji oraz straży miejskiej na terenie miasta. Funkcjonariusze w ciągu dnia patrolują ulice miasta, parki i inne miejsca, gdzie mogą gromadzić się dzieci i młodzież. Ten czas powinni oni bowiem spędzać w domu, zważywszy na prowadzone już nauczanie zdalne. W przypadku niezastosowania się do zaleceń władz miasta oraz państwa, przewidziane są surowe kary. Poza tym, na ulicach miasta obserwuje się znacznie zmniejszony ruch- co świadczyć może o tym, że zawiercianie z pełnym zaangażowaniem podeszli do sytuacji i wykazali się dużą odpowiedzialnością.

 

Policjanci ponadto kontrolują także miejsca, które zgodnie z zarządzeniem powinny być zamknięte. Do ich obowiązków należy także kontrola osób przebywających w domowej kwarantannie – czy wszyscy, którzy się w niej znajdują, przestrzegają jej zasad. Jak dotąd mieszkańcy Zawiercia stosują się do wytycznych odnośnie kwarantanny domowej- nie zdarzyła się sytuacja, aby ktoś jej nie przestrzegał.

 

Zobacz także :Pożary traw zmorą zawierciańskich strażaków

 
źródło: Urząd Zawiercie

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *