Maja z Zawiercia potrzebuje pomocy

Maja z Zawiercia potrzebuje pomocy. Dziewczynka ciężko choruje

Urodziła się z wieloma dysfunkcjami neurologicznymi. Bez kosztownej terapii i rehabilitacji nie ma szans na normalne dzieciństwo. Maja z Zawiercia potrzebuje pomocy.

Maja z Zawiercia potrzebuje pomocy. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z poważnymi schorzeniami neurologicznymi. Małogłowie, cytomegalia, wzmożone napięcie mięśniowe w nogach i rękach, obniżone napięcie w tułowiu – wszystko to uniemożliwia Mai normalny rozwój. Dziewczynka nie może sama chodzić, nawet nie potrafi sama utrzymać równowagi podczas siedzenia. Nie jest w stanie podnieść zabawki. Dla 3-latki to straszne uczycie. Kiedy rówieśnicy chodzą do przedszkola, biegają na placu zabaw- Maja nie jest w stanie wykonać najprostszych bez pomocy kogoś dorosłego.

 

Czas mija, a Maja  wciąż walczy o sprawność, o szansę na przyszłość. Dzieciństwo mojej córeczki to nieustanna batalia… Wszystko przez wrodzoną cytomegalię. Wirus uszkodził jej organizm i zabrał niewyobrażalnie wiele… 

Wiele razy zadawałam sobie pytanie… Dlaczego to spotkało właśnie mnie i moje dziecko? Czy to cierpienie będzie towarzyszyło Mai już zawsze? I czy jest chociażby cień szansy na  zdrowie?  – opowiada mama Mai

 

Pojawiła się jednak iskierka nadziei- nadziei na lepszą przyszłość dla dziewczynki. Jest nią terapia komórkami macierzystymi, które pomogą odbudować połączenia nerwowe zniszczone przez okrutną chorobę. Do tego potrzebna będzie także specjalna rehabilitacja. Skoro zatem jest szansa na poprawę jakości życia dziewczynki, to dlaczego jej nie wykorzystać? Szansa jest, jednak wymaga ona ogromnych nakładów finansowych. Matki dziewczynki po prostu na to nie stać. Potrzebna jest kwota ponad 30 tysięcy złotych.

 

Okażmy zatem dobre serce, pokażmy,że warto pomagać. Liczy się każda najdrobniejsza kwota, każda złotówka zbliża Maję do lepszego życia.

Nie bądźmy zatem obojętni i dajmy Mai szansę na lepsze życie, na normalne dzieciństwo.

 

Link do zbiórki  TUTAJ

 Źródło i foto:  siepomaga

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Zobacz także : Pracownicy MOPs-u Zawiercie szyją maseczki

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *