Literackie czwartki w Zawierciu

Literackie czwartki w Zawierciu ku pamięci śp.Bogdana Dworaka

Literackie czwartki w Zawierciu to kontynuacja zapoczątkowanych przez śp. Bogdana Dworaka spotkań literackich.

 

Literackie czwartki w Zawierciu – w ubiegły czwartek odbyło się spotkanie przyjaciół Bogdana Dworaka. Niestety, tym razem już bez niego samego. Kilka miesięcy temu bowiem Honorowy Mieszkaniec Zawiercia – pisarz i regionalista Bogdan Dworak zmarł. Spotkanie to odbyło się w charakterze zadumy i wspomnień o zmarłym Bogdanie. Nie zabrakło jednak wspomnień jego niecodziennego poczucia humoru, którym zarażał każdego, z kim miał kontakt. Jak sam napisał w jednej ze swoich książek – „Mieszkam za darmo w każdym z was”. Miłośników jego twórczości nie brakowało. Bogdan Dworak był osobą niezwykle optymistyczną i chętnie przekazywał go innym. Jego wiedzy o świecie kultury i literatury pozazdrościć mógł nie jeden człowiek.

 

Niezwykle ciepło wypowiadał się o Bogdanie Dworaku sam Prezydent Miasta Łukasz Konarski :

Wprowadził mnie w świat kultury. Jestem mu za to bardzo wdzięczny. Zrobię wszystko, by pamięć o nim trwała. Jesteśmy jego przyjaciółmi i nie dociera do nas, że już odszedł. Trzeba dołożyć wszelkich starań, by dziedzictwo tego wspaniałego człowieka zostało uhonorowane. Czy to będzie nadanie zawierciańskiej bibliotece imienia Bogdana, czy też specjalna ławeczka, bezsprzeczne jest to, że taka osoba jak Bogdan na to po prostu zasługuje.

 

W spotkaniu tym uczestniczyli także : poeci Olgerd Dziechciarz, Jarosław Nowosad, Rafał Kierzynka oraz Marek Krystian Emanuel Baczewski, a także zespoł Tubis Trio

Źródło i foto : UM Zawiercie

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Potrącenie na pasach w Podzamczu – ranni trafili do szpitala

 

 

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *