Koronawirus u Jurajskich Rycerzy

Koronawirusa u Jurajskich Rycerzy – libero zakażony

Koronawirus u Jurajskich Rycerzy. Krzysztof Andrzejewski, libero Aluron CMC Warty Zawiercie, otrzymał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Zakażony gracz nie podróżował z drużyną do Rzeszowa na mecz z Asseco Resovią. Mecz z Resovią został bowiem odwołany.

Koronawirus u Jurajskich Rycerzy. W poniedziałek 12 września Andrzejewski zgłosił sztabowi medycznemu podwyższoną temperaturę. Jednak żadnych innych objawów wskazujących na zakażenie koronawirusem nie miał. Sztab profilaktycznie podjął jednak decyzję o odizolowaniu siatkarza od drużyny. We wtorek Andrzejewski udał się do Katowic w celu wykonania testu metodą RT-PCR w prywatnym laboratorium, co gwarantowało uzyskanie wyniku w ciągu kilku godzin. Niespodziewanie wynik okazał się pozytywny.

Zawodnik wyraził zgodę na upublicznienie danych osobowych, czuje się dobrze, poza utrzymującą się temperaturą 37,1-37,2°C nie ma żadnych innych objawów.

Informacja o wyniku dotarła przed wyjazdem drużyny z hotelu na trening w hali Podpromie. Klub niezwłocznie poinformował służby sanitarno-epidemiologiczne, Polską Ligę Siatkówki i Asseco Resovię Rzeszów, a zespół wyruszył w drogę powrotną do Zawiercia. Po dotarciu na miejsce siatkarze oraz przedstawiciele sztabu szkoleniowego i medycznego rozpoczną samoizolację.

 

Źródło i foto : Biuro prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

Dodatkowe dni wolne – rząd rozważa “wydłużenia” Wszystkich Świętych

Targ na Marszałkowskiej w Zawierciu – lokale użytkowe do wynajęcia

Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych ? Jakie plany ma rząd?

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *