Koronawirus w zawierciańskim szpitalu

Koronawirus w zawierciańskim szpitalu – jak wygląda sytuacja ?

Koronawirus w zawierciańskim szpitalu – sytuacja w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, mimo znacznego wzrostu zachorowań w ostatnich dniach, wydaje się być dosyć stabilna.

 

Koronawirus w zawierciańskim szpitalu,podczas czwartej, stale narastającej czwartej fali, nie daje takiego oddźwięku jak w przypadku poprzednich fal.  Dzięki doskonale wyszkolonemu personelowi, a także doskonale przygotowanemu oddziałowi, chorzy na COVID-19 są profesjonalnie leczeni. W ostatnich dniach na oddział obserwacyjno – zakaźny w tym Pododdziału Skórno-Wenerologicznego trafiła Teresa Belica-Wdowik. Objęła ona bowiem funkcję kierownika tegoż oddziału. Posiada bowiem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii oraz w dziedzinie chorób zakaźnych. Ponadto, oddział wzbogacił się również o dodatkowego lekarza – Anetę Stefańską – specjalistę chorób zakaźnych. Obecnie zatem na oddziale pracuje 4 lekarzy specjalistów, a także lekarz rezydent. To zdecydowanie najlepiej zaopatrzony w wyspecjalizowany personel oddział zakaźny w okolicy. 

Ponadto, w lipcu tergo roku oddział przeszedł gruntowną modernizacje. W każdym pokoju znajdują się elektryczne łóżka, telewizor. Dla bezpieczeństwa pacjentów, wszystkie drzwi są przeszklone, co pozwala na stała ich obserwację.  Na oddziale znajdują się także strefy – czysta i brudna, a także wymagane śluzy. Dodatkowo, szpital zakupił mobilne komory dekontaminacyjne. Pozwalają one na unikanie krzyżowania się zakażenia. Pacjenci mogą też “porozmawiać” z rodziną za pomocą połączenia wideo, czemu służy specjalnie przygotowany pokój dla rodzin pacjentów.

Jak wygląda zatem sytuacja na zawierciańskim oddziale zakaźnym na chwilę obecną ?

Jak poinformował nasz rzecznik Szpitala Powiatowego w Zawierciu :

Obecnie w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, przebywa 48 pacjentów z COVID-19, w tym 9 wymagających wentylacji mechanicznej. W sumie Szpital Powiatowy w Zawierciu dysponuje 60 łóżkami dla pacjentów z COVID-19.

Zmianie uległy również godziny pracy punktu pobrań materiału w kierunku zakażenia COVID-19. Wymazy sa obecnie pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach 08:10 do 14:10,a  w weekendy od 08:00 do 10:00.

Zobacz Także :

Dowody osobiste z odciskiem palca – rusza nabór wniosków

Dyżury aptek w Zawierciu – LISTOPAD 2021

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości – program uroczystości

Zawierciański punkt paszportowy otwarty – ruszyła obsługa petentów

Szkoła rodzenia w Zawierciu rozpoczyna zajęcia z przyszłymi rodzicami

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.