Koronawirus w szkole w Zawierciu

Koronawirus w szkole w Zawierciu – zakażony nauczyciel w SP 2

Koronawirus w szkole w Zawierciu. Kolejny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w zawierciańskiej szkole. Tym razem to nauczyciel uczący w Szkole Podstawowej nr 2 oraz jednocześnie w SP nr 5.

Koronawirus w szkole w Zawierciu – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2 uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Ów nauczyciel uczy także w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu.

Zgodnie z decyzją Sanepidu obie szkoły przechodzą na  naukę w trybie zdalnym. Różnica jednak jest taka, iż Szkoła Podstawowa nr 5 do końca miesiąca w całości pracuje w trybie zdalnym. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 2 zdalnym nauczaniem objęto jedynie uczniów klas siódmych.

 

Przypominamy także, iż w minionych dniach w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu potwierdzono 5 przypadków wśród nauczycieli. Jeden z nich – 31-letni nauczyciel języka polskiego niestety zmarł. Wówczas szkoła przez tydzień pracowała w trybie zdalnym. W ostatnim czasie jednak placówka powróciła do normalnego trybu- nauki stacjonarnej.  Jednak kolejny potwierdzony przypadek spowodował, iż Sanepid wydał decyzję o przejściu całej placówki na naukę zdalną do dnia 31 października.

 

Źródło:  facebook.com/PrezydentKonarski

Foto: Szkoła Podstawowa nr 2

Zobacz także :

Policja kontroluje w Zawierciu przestrzeganie nakazów rządu

Koniec bezpłatnego parkowania przy Polo Markecie w Zawierciu

Kolejne zakażenia w zawierciańskich szkołach – nauka zdalna w SP 5

Zmarł nauczyciel z Zawiercia – uczył języka polskiego w SP nr 5

Kolejne zakażenia w Zawierciu i powiecie – od jutra nowe ograniczenia

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.