Kontrolny Spis Powszechny

Kontrolny Spis Powszechny – spis odbędzie się telefonicznie

Kontrolny Spis Powszechny pozwoli na udoskonalenie przyszłych spisów, w kolejnych latach. Dzięki niemu oceni się także jakość danych pozyskanych podczas spisu głównego.

 

Kontrolny Spis Powszechny odbędzie się w dniach 12 – 24 listopada. Badania kontrolne prowadzone będą jedynie telefonicznie. W tych dniach, ankieter skontaktuje się telefonicznie z losowo wybranymi respondentami ( grupa 100 000 osób), którzy jako pierwsi z danego mieszkania dokonali spisu. Ankieterzy zadzwonią z numeru  22 828 88 88 i zadadzą tylko kilka pytań. Między innymi zapytają o o to, gdzie respondent mieszkał 31 marca 2021 r., o poziom wykształcenia, przynależność narodowo-etniczną, własność mieszkania. Pytania, jakie mogą zadawać ankieterzy w trakcie badania kontrolnego dostępne są TUTAJ . Całe badanie potrwa nie dłużej niż 10 minut. Udział w nim jest obowiązkowy – podobnie jak w poprzednim, głównym badaniu, na mocy art. 27 Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Ankieterzy, którzy prowadzą badania nie są anonimowi. Ich tożsamość można sprawdzić telefonicznie pod numerem telefonu  22 279 99 99, jak również za pośrednictwem strony internetowej spis.gov.pl .

Natomiast wszystkie dane pozyskane podczas badania podlegają ochronie. Obejmuje je również tajemnica statystyczna. W związku z tym udział w badaniu jest w pełni bezpieczny.

 

Foto: spis.gov.pl

   

Zobacz także:

Kabaret SMILE w programie Tu i teraz wystąpi w Zawierciu

W sobotę ruszyła XXI. edycja Szlachetnej Paczki w Zawierciu

100.lecie Warty Zawiercie – wręczono mnóstwo odznaczeń

“Opowieść wigilijna” piaskiem pisana – teatr piasku w Zawierciu

Nowe poradnie w zawierciańskim szpitalu robią wrażenie po remoncie

Dyżury aptek w Zawierciu – LISTOPAD 2021

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *