Komisja Edukacji w powiecie zawierciańskim

Komisja Edukacji w powiecie zawierciańskim – likwidacja szkół policealnych

Komisja Edukacji w powiecie zawierciańskim – obradowano na temat próbnych matur. Zdecydowano także o likwidacji szkół policealnych.

 

Komisja Edukacji w powiecie zawierciańskim odbyła się w czwartek, 18 lutego. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną, radni “spotkali się” online.

Podjęto decyzję o przeprowadzeniu próbnych matur. Odbędą się one w szkołach ponadpodstawowych w dniach 3-16 marca. Jest to bowiem niezwykle ważne dla tegorocznych maturzystów.

Ponadto, bez wątpienia głównym punktem spotkania była uchwala dotycząca likwidacji szkół policealnych w powiecie zawierciańskim. Jak powiedziała Naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Zawierciańskiego Krystyna Więcek :

W planowanych do likwidacji szkołach policealnych nie ma żadnej klasy – są to więc szkoły tak naprawę martwe, które nie funkcjonują.

W związku z tym, radni zdecydowali i pozytywnie zaopiniowali projekt uchwał, którego zadaniem jest likwidacja szkół policealnych na terenie naszego powiatu. Jednak nie wszystkie zostaną zamknięte.

Z 9 szkół policealnych pozostaną 4: w Zespole Szkół Ekonomicznych, w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica, w Zespole Szkół w Porębie oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zawierciu. Te szkoły będą w stanie zabezpieczyć zapotrzebowanie słuchaczy zainteresowanych kształceniem w szkole policealnej – powiedziała Krystyna Więcek.

Zatem zamknięte zostaną następujące Szkoły policealne funkcjonujące w poszczególnych szkołach średnich :

  • Wchodząca w skład Zespołu Szkół im. generała Józefa Bema w Zawierciu – Szkoła Policealna nr 1;
  • W Zespole Szkół im. generała Józefa Bema w Zawierciu – Szkoła nr 3;
  • Szkoła Policealna nr 4 w Zespole Szkół im. Xawerego Dunikowskiego w Zawierciu
  • Policealna Szkoła nr 6 w Zawierciu – Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Zawierciu;
  • Szkoła Policealna w Łazach wchodząca w Zespole Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach.

Dodatkowo, podczas komisji rozmawiano i szczegółowo analizowano także działania szkół w powiecie zawierciańskim w tym trudnym dla nas wszystkim czasie- czasie pandemii. Przygotowano bowiem w tym celu specjalne sprawozdania, które radni wspólnie analizowali.

 

Źródło i foto : Starostwo Powiatowe w Zawierciu

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *