Komenda Policji w Zawierciu

Komenda Policji w Zawierciu ostrzega przed fałszywymi SMS

Komenda Policji w Zawierciu ostrzega wszystkich mieszkańców przed fałszywymi SMS, jakie w ostatnim czasie stały się plagą.  Jedna z kobiet straciła 32 tysiące złotych.                                          

Komenda Policji w Zawierciu ostrzega, aby zachować szczególną uwagę na otrzymywane SMS, a także wiadomości e-mail. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się metoda oszukiwania właśnie poprzez przesyłanie informacji tą drogą. SMS oraz maile zawierają informacje o koniecznej dopłacie do przesyłki, bądź dodatkowych kosztach dezynfekcji paczki. W wiadomości znajduje się link, w którego kliknięcie skutkuje poważnymi konsekwencjami.

Przekonała się o tym na własnej skórze 40-letnia mieszkanka Zawiercie, do której to właśnie trafił taki sms. Kobieta rzeczywiście oczekiwała na przesyłkę. Otrzymawszy sms, bez zwątpienia kliknęła w podanego linka, celem uiszczenia brakującej opłaty. Okazało się niestety, że był to fałszywy link, za pomocą którego oszuści uzyskali dostęp do rachunku bankowego kobiety, a następnie “przyjęli” z niego ponad 32 tysiące złotych. Kobieta natychmiast zgłosiła sprawę na policję. Obecnie trwają czynności, które mają na celu złapanie sprawców oszustwa.

Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność, ale także zdrowy rozsądek podczas otwierania podejrzanych wiadomości. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać i zapisywać treści, które pochodzą z nieznanych nam źródeł. Warto także upewnić się czy wiadomość, która do nas dotarła, faktycznie pochodzi z firmy kurierskiej. Absolutnie nie należy także logować się do swojego banku, korzystając z linku niewidomego pochodzenia. Oszuści wykorzystują nieświadomość ludzi, wyłudzają w ten sposób ogromne kwoty pieniędzy,a  sami poszkodowani tracą nie rzadko wszystkie swoje oszczędności.

Źródło: KPP Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Wypadek we Włodowicach z udziałem straży pożarnej

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *