Kolejny remont w Zawierciu zakończony

Kolejny remont w Zawierciu zakończony. Ulica Polska już przejezdna

Kolejny remont w Zawierciu zakończony. Tym razem gruntowny remont przeszła ulica Polska.

 

Kolejny remont w Zawierciu zakończony. Mowa tutaj o przebudowie ulicy Polskiej. Efekt końcowy jest zdumiewający. Cała inwestycja składała się z kilki etapów. Najpierw odwodniono ulicę, wykonując zupełnie nową kanalizację deszczową. Wymieniono także całkowicie nawierzchnię. Oprócz tego, na odcinku od skrzyżowania z ul. Łośnicką do ul. Przechodniej pojawiły się nowe lampy, które w znacznym stopniu poprawiły komfort jazdy po zmroku. Ponadto, od ulicy Przechodniej do ulicy Sienkiewicza wymieniono chodnik .

W rejonie przychodni lekarskiej – Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego przy ul. Piłsudskiego wykonano nowy parking. Dzięki temu dużo łatwiej,a przede wszystkim bezpieczniej zaparkować w okolicach przychodni.

Całkowity koszt inwestycji wynosił 3 miliony 386 tysięcy złotych. Jednak aż 50% tej kwoty udało się pozyskać z dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Ponadto, swoją “cegiełkę” do inwestycji dołożyła także Huta CMC Poland. Spółka dołożyła do inwestycji 300 tysięcy złotych.

Oficjalnego odbioru zakończonej inwestycji dokonano w piątek, 20 listopada. Uczestniczyła w nim Zastępca Prezydenta Miasta Justyna Miszczyk, pracownicy Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych, a także Wydziału Nieruchomości, Gospodarki Miejskiej i Transportu Urzędu Miejskiego w Zawierciu oraz Radny Rady Miejskiej Mariusz Golenia. Ponadto, obecni byli także przedstawiciele CMC Poland Sp. z o.o. -dyrektor ds.logistyki i zastępca dyrektora –  Zbigniew Kołton .

 

Źródło i foto : UM Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

Sprawa kopalni w Zawierciu nabrała dalszego biegu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *