Kolejny oszust w Zawierciu

Kolejny oszust w Zawierciu dokonał kradzieży gotówki z konta

Kolejny oszust w Zawierciu dokonał kradzieży gotówki z konta za pomocą kodu BLIK. Ukradł w ten sposób 1 tysiąc złotych.

Kolejny oszust w Zawierciu dokonał kradzieży. Tym razem wykorzystał dobrze znaną metodę płatniczą, a mianowicie za pomocą kodu BLIK.

Do zdarzenia doszło w minionych dniach na terenie naszego miasta. Młody mężczyzna włamał się najpierw na konto społecznościowe, po czym podszył się pod jego właściciela . W ten sposób skontaktował się z pokrzywdzoną. Niczego nie podejrzewająca kobieta, podała mężczyźnie kod do wypłaty gotówki z bankomatu. Sądziła bowiem, iż jest to jej znajomy, który kontaktuje się za pośrednictwem znanego portalu społecznościowego.

Mężczyzna szybko udał się do bankomatu, aby wypłacić gotówkę. Kobieta straciła w ten sposób 1 tysiąc złotych. Monitoring tuż przy bankomacie zarejestrował moment wypłaty gotówki przez owego mężczyznę. Był on ubrany w białą koszulkę z krótkim rękawem, ciemne jeansy i sportowe czarne buty. Na głowie miał niebieską czapkę z daszkiem i białymi napisami. Na twarzy z kolei miał maseczkę, co uniemożliwiło jego dogłębniejszą identyfikację. Posiadał także mały czarny plecak. Cechą charakterystyczną są tatuaże na lewym przedramieniu i nadgarstku.

Policja prosi o pomoc z zidentyfikowaniu złodzieja. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu – osobiście lub telefonicznie : tel. 47 85 352 55 lub tel. alarmowy 112.

Można również skorzystać z formularza kontaktowego, dostępnego na stronie Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu TUTAJ

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie

Zobacz także :

Kino MOK Zawiercie uruchomiło 2 sale – nowy repertuar na wrzesień

Działali także w Zawierciu – zatrzymani za kradzieże i paserstwo

Elektryczne autobusy w Zawierciu – podpisano umowę

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *