Kolejne zakażenia w Zawierciu

Kolejne zakażenia w Zawierciu i powiecie – od jutra nowe ograniczenia

Kolejne zakażenia w Zawierciu – aż 5 nowych zakażeń w mieście i 5 w pozostałych miejscowościach powiatu zawierciańskiego. Wśród nich kolejne zakażenia w “Gostku” i Szkole Podstawowej w Irządzach.

 

Kolejne zakażenia w Zawierciu – taką informację podała Stancja Sanitarno – Epidemiologiczna w Zawierciu w piątek, 9 października. W mieście przybyło aż 5 nowych osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem COVID-19. Ponadto, pozytywne wyniki testów uzyskali mieszkańcy Ogrodzieńca ( 1 osoba), Łaz ( 2 osoby), Pilicy ( 1 osoba) i Włodowic ( 1 osoba).

Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskał także kolejny pracownik z Zespołu Szkół im. Romana Gostkowskiego w Łazach. To już 2 osoba z tej szkoły zakażona COVID-19. Z nieoficjalnych informacji, jakie uzyskaliśmy, jedną z nich jest nauczyciel wf.

Dodatkowo, w kolejnej już szkole w powiecie zawierciańskim potwierdzono koronawirusa u jednego z pracowników. Mowa tutaj o Szkole Podstawowej w Irządzach.

Wczoraj z kolei potwierdzono zakażenie u nauczyciela z II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu, a także w Przedszkolu nr 7. W “Malczewskiej” wprowadzono w związku z tym nauczanie hybrydowe. Część klas, która miała styczność z zakażonym nauczycielem będzie uczyć się póki co zdalnie. Podobnie w przedszkolu – trzy grupy przeszyły na nauczanie w trybie zdalnym.

Przypominamy, iż od jutra, tj. soboty 10 października cały kraj podlega żółtej strefie. W związku z tym wprowadzone zostają pewne ograniczenia :

strefa żółta

Warto przypomnieć także kilka podstawowych zasad, które należy stosować, aby uniknąć zakażenia :

  • częste mycie rąk oraz ich dezynfekowanie
  • zakrywanie ust i nosa w sklepach, autobusach, tramwajach itp ( od soboty, 10 października także w przestrzeni publicznej)
  • zasłaniania nosa i ust podczas kichania i kaszlu
  • zachowywanie odpowiedniej – bezpiecznej odległości ( co najmniej 1,5 m)
  • staranie się dokonywania płatności bezgotówkowych za pomocą karty lub płatności telefonem

 

Źródło i foto :

Ministerstwo Zdrowia

SANEPID Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :  Remont wiaduktu DK 78 w Zawierciu zakończył się przed czasem

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.