Kolejne wykroczenia na drogach w Zawierciu

Kolejne wykroczenia na drogach w Zawierciu – Policja dokonała zatrzymań

Kolejne wykroczenia na drogach w Zawierciu-Policja w ostatnich dniach zatrzymała kilka osób za poważne wykroczenia na drogach.

 

Kolejne wykroczenia na drogach w Zawierciu i powiecie . Policjanci z zawierciańskiej drogówki apelują o rozsądek i rozwagę. Tym bardziej teraz, kiedy warunki atmosferyczne utrudniają poruszanie się po drogach – dużo szybciej robi się ciemno. Opady deszczu również ograniczają widoczność i powodują, że nawierzchnia jezdni jest śliska, przez co przyczepność opon znacznie spada.

Tylko w ostatnich dniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu ujawnili kilka nierozsądnych kierowców. W minioną sobotę, 14 listopada, na ulicy Westerplatte dokonano zatrzymania 42-latka. Jak się okazało, kierujący motorowerem miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek ( 15/16.11) na ulicy Leśnej zatrzymano 35-letniego mężczyznę, który prowadził samochód marki mazda, mając we krwi ponad 2 promile alkoholu. Na domiar złego, ów mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumenty prawa jazdy. Za tego typu przestępstwo grozi mu teraz dwóch lat pozbawienia wolności.

Ponadto, w niedzielę zatrzymano także prawa jazdy dwójce kierowców za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Pierwszy z nich- kierowca volkswagena to mieszkaniec Koniecpola. 44-latek w Pradłach przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 57 km/h. Podobne przestępstwo popełniła 43-letnia mieszkanka Cieszyna, która na DK-78 w Goleniowie przekroczyła prędkość o 65 km/h – jechała bowiem z prędkością 105 km/h . Zarówno mężczyzna, jak i kobieta byli trzeźwi. Policja jednak zatrzymała ich prawa jazdy, nałożyła mandat karny, a także 10 punktów karnych na każdego z nich.

Policja apeluje o rozwagę. Za tego typu przestępstwa grożą nie tylko sankcje karne. Brak zdrowego rozsądku, prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu czy z nadmierną prędkością może zagrażać także innym uczestnikom ruchu drogowego. Nie trudno wówczas bowiem o tragedię.

Piłeś – nie jedź!
Spiesz się powoli!
Życie masz tylko jedno!!!

 

Źródło i foto : KPP Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : OSIR Zawiercie ogłasza konkurs na najlepszy filmik z ćwiczeniami w domu

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *