Kolejne rondo w Zawierciu

Kolejne rondo w Zawierciu poprawi warunki na drodze

Kolejne rondo w Zawierciu powstanie już w przyszłym roku. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo i warunki na drogach naszego miasta.

 

Kolejne rondo w Zawierciu to kolejna inwestycja, jaka czeka nasze miasto w przyszłym roku. Mowa tutaj o skrzyżowaniu ulic 11 Listopada, Mrzygłodzkiej, Włodowskiej i Szkolnej. Przebudowę tego skrzyżowania umożliwi dofinansowanie Wojewody Śląskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych).

Miasto Zawiercie złożyło już wniosek o takie dofinansowanie.  Konieczne jednak było również podpisanie porozumienia pomiędzy zarządcami dróg – Powiatem Zawierciańskim a Gminą Zawiercie. Drogi 11 Listopada, Mrzygłodzka i Włodowska to bowiem drogi powiatowe. Natomiast ulica Szkolna należy do dróg gminnych.

Ponadto, w ramach prac na tym odcinku , oprócz nowego ronda, pobliskie przejście dla pieszych zyska nowe doświetlenie. Przypominamy, iż w rejonie tego skrzyżowania znajduje się Szkoła Podstawowa nr 1. W związku z tym niezwykle ważne jest to, aby to przejście dla pieszych było jak najbardziej bezpieczne. Każdego dnia bowiem korzystają z niego przede wszystkim dzieci.

Obecnie, ruszył już przetarg na tę inwestycję. Po zakończeniu postępowania przetargowego poznamy więcej szczegółów na temat tej inwestycji. Jednak zakłada się, że pracę ruszą możliwie jak najszybciej, a cała inwestycja w całości zostanie zakończona w przyszłym roku.

 

Foto: Mapy Google

 

Zobacz Także :

ZPiT Śląsk wystąpi w Zawierciu – koncert odbędzie się w Bazylice

“Miłosna pułapka” w Zawierciu – zmiana obsady

Gminny Program Rewitalizacji w Zawierciu – ruszył nabór przedsięwzięć

Nowe poradnie w zawierciańskim szpitalu robią wrażenie po remoncie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *