Ministerstwo Zdrowia

Kolejne 2 osoby wyleczone z koronawirusa na Śląsku

Z raciborskiego szpitala wypisane zostało małżeństwo, u których zdiagnozowano ponad 2 tygodnie temu zakażenie koronawirusem. To już kolejne 2 osoby wyleczone z koronawirusa na Śląsku.

 

2 osoby wyleczone z koronawirusa opuściły w środę, 25 marca, szpital w Raciborzu. To małżeństwo w sile wieku z Rybnika. Ponad dwa tygodnie temu mężczyzna po powrocie z Włoch zgłosił się do szpitala w Raciborzu z objawami zakażenia koronawirusem. Testy potwierdziły u mężczyzny obecność wirusa. Kilka dni później do tego samego szpitala zgłosiła się żona mężczyzny z podobnymi objawami. U niej także potwierdzono wirusa. Oboje podczas hospitalizacji byli dobrym stanie.

Po dwutygodniowej kwarantannie opuścili szpital. Wykonano oczywiście testy na obecność wirusa COVID-19, które dały wynik ujemny. Potwierdziło to fakt, że w organizmie kobiety i mężczyzny nie ma już wirusa, są oni całkowicie zdrowi.

Przypominamy, że kilka dni temu ze szpitala w Cieszynie wyszedł pierwszy mężczyzna wyleczony z wirusa COVID-19. Mężczyzna ten po powrocie z Niemiec skontaktował się z sanepidem, gdy tylko pojawiły się pierwsze objawy. W szpitalu spędził dwa tygodnie, po czym w stanie dobrym, bez objawów i obecności koronawirusa- wypisano do domu.

 

Chcesz być na bieżąco  informacjami? Dołącz do naszej grupy  Newsy Kulturalne Zawiercie

 

 

Zobacz także: Diety radnych na ratowanie szpitala- czy w Zawierciu to możliwe ?

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *