Kolei Śląskich

Kolejami Śląskimi pojedziemy za darmo w okresie ferii zimowych

Dzieci i młodzież  będą mogły jeździć pociągami kolei śląskich za darmo. Akcja obowiązuje od 11 do 26 stycznia, w okresie ferii zimowych w województwie śląskim. Wyjątkiem jest pociąg Ornak  do Zakopanego- jest on wyłączony z akcji ” Kolej na ferie”.

 

Dzieci i młodzież będą mogły jeździć pociągami kolei śląskich za darmo. Akcja obowiązuje od 11 do 26 stycznia, w okresie ferii zimowych w województwie śląskim. Wyjątkiem jest pociąg Ornak  do Zakopanego- jest on wyłączony z akcji ” Kolej na ferie”.

Akcja ta swoje początki miała w zeszłym roku. Wtedy to cieszyła się ogromną popularnością. Z darmowych połączeń skorzystało mnóstwo dzieci i młodzieży. W związku z tym, akcja została zorganizowana kolejny raz.

W tym roku dodatkowo darmową koleją będzie można pojechać za granicę- do czeskiego Bohumina. Kolejami Śląskimi pojedziemy także po raz pierwszy do Kluczborka. Jedynym warunkiem akcji jest posiadanie legitymacji szkolnej- to ją okazujemy podczas kontroli w pociągu zamiast biletu. Pomysłodawcą akcji jest marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Oprócz darmowych przejazdów, przygotowano także wiele innych atrakcji,a wśród nich m.in. zwiedzanie bazy kolejowej przy ul. Raciborskiej.

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *