Kierowcy z Zawiercia zatrzymani

Kierowcy z Zawiercia zatrzymani za jazdę po alkoholu.

Kierowcy z Zawiercia zatrzymani za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. To już kolejne zatrzymania. Coraz więcej kierowców wsiada za kółko po alkoholu.

 

Kierowcy z Zawiercia zatrzymani – złamali przepisy drogowe i prowadzili samochód po spożyciu alkoholu.

Mowa tu o w sumie trzech kierowcach, których zatrzymali wczoraj, 17 lutego w środę zawierciańscy policjanci. 

Do pierwszego zatrzymania doszło na ulicy 11-go Listopada w środę rano. Do rutynowej kontroli zatrzymano kierowcę Opla. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 54-letni kierowca miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali jego prawo jazdy.

Kolejny zatrzymany kierowca to kierujący pojazdem marki Renault. Zatrzymano go na ulicy Piłsudskiego. Kontrola wykazała, iż mężczyzna ten ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Popełnił zatem poważne przestępstwo.

Podobne przestępstwo popełnił również kierujący pojazdem Volkswagen. Ten 43-letni kierowca bowiem także miał sądowy zakaz prowadzenia samochodu.

Wszyscy trzej mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Grozi im za to surowa kara, bowiem za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna, a także kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Z kolei za prowadzenie samochodu mimo orzeczonego zakazu do kierowania pojazdami grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie samochodem mimo cofniętych uprawnień zagrożone jest kara finansową oraz nawet 2-letnim pozbawieniem wolności.

 

Policjanci stale apelują o rozwagę i rozsądek – wsiadając bowiem za kierownicę pod wpływem alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie samych, ale również pozostałych, często przypadkowych uczestników ruchu drogowego.

 

Źródło : KPP Zawiercie

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także :

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *