Kaskadowy pomiar prędkości

Kaskadowy pomiar prędkości w Zawierciu-kolejna akcja policji

W piątek, 6 marca, na terenie całego kraju policja przeprowadzi akcję profilaktyczną. Kaskadowy pomiar prędkości w Zawierciu-na drogach będą wzmożone kontrole policyjne.

Kaskadowy pomiar prędkości w Zawierciu to akcja prowadzona co jakiś czas na drogach przez policjantów. Ma ona za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie “piratów drogowych”. Mundurowi skontrolują nie tylko prędkość-  kierowcy odpowiedzą również za inne wykroczenia na drodze ( nieustąpienie pierwszeństwa, wymuszenie pierwszeństwa i wiele innych).

Jednak nadmierna prędkość jest jak dotychczas najczęstszą przyczyną wypadków na drogach, w których zostają ranni i giną często niewinni ludzie.

Działania te opierać się będą na dwóch metodach mierzenia prędkości: statycznie, czyli na jednym odcinku drogi ustawione będą co najmniej dwa punktu pomiaru oraz dynamicznie, tzn. za pośrednictwem wideorejestratorów umieszczonych w pojazdach policyjnych.

Kierowcy, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i będą je łamać, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami –  mandatem karnym, dodatkowymi punktami karnymi, a nawet utratą prawa jazdy. Taka sytuacji powstaje np gdy w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość  przekroczy się o 50 km/h. Wówczas kierowca, który dopuścił się takiego wykroczenia, traci prawo jazdy na określony czas.

Policjanci apelują także o zachowanie należytej ostrożności w miejscach szczególnych, tzn.w pobliżu przejść dla pieszych, szkół i przedszkoli. Zwracają także uwagę, aby pamiętać, iż zarówno pieszy, jak i rowerzysta także są uczestnikami ruchu drogowego. Niestety kierowcy często o tym zapominają i przez to dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Ustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach nie jest dobrą wolą kierowcy  – jest jego obowiązkiem.

Pamiętajmy o tym i zachowajmy na drogach zdrowy rozsądek.

Źródło : TVP Katowice

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także : Nadzór nad projektowaniem obwodnicy Zawiercia – wybrano firmę

 

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *