Karolina Bebel walczy

Karolina Bebel walczy o powrót do sprawności sprzed wypadku

Karolina Bebel walczy o powrót do pełnej sprawności. Kobieta została poszkodowana w wypadku komunikacyjnym. Sprawca został skazany, jednak nadal wykręca się od odpowiedzialności.

 

Karolina Bebel walczy o powrót do sprawności. Ta walka trwa już 2 lata. Wtedy to właśnie kobieta uległa poważnemu wypadkowi. Jechała z pogrzebu razem z koleżanką. Na skrzyżowaniu ul.Glinianej z ul.Armii Krajowej doszło do groźnego zderzenia dwóch pojazdów. Rozpędzony kierowca nie dostosował prędkości i nie zastosował się do znajdującego się znaku STOP. Uderzył w samochód, którym podróżowała Karolina. Siła uderzenia była tak duża, że kobieta wypadła z samochodu przez tyle drzwi. Z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Przez długi czas była w śpiączce. Teraz potrzebuje stałej i kosztownej rehabilitacji. Jej koszty miesięczne przekaczają 30 tysięcy złotych. Wszystko po to, aby Karolina wróciła do sprawności sprzed wypadku, a ma dla kogo – jest matką dwóch małych dziewczynek, które czekają z utęsknieniem na powrót mamy do normalnego życia.

Sprawcą wypadku okazał sie austriacki prawnik. Od początku jego wina była oczywista. Potwierdził to wyrok Sądu w Zawierciu, który skazał sprawcę wypadku na 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, jak również zasądził odszkodowanie w wysokości 150 tysięcy złotych. Meżczyzna jednka odwołał się od decyzji sądu twierdząc, iż wszelkie zawiadomienia o procesie kierowane były na niepoprawny adres korespondencyjny, przez co nie miał wiedzy o toczącym się procesie. Zdecydowanie zaprzecza temu rzecznik sądu. Sprawę rozpatrzył ponownie sąd drugiej instancji, który także uznał winę austriaka i podtrzymał postanowienia Sądu w Zawierciu. Mimo to, winny wypadku do tej pory nie wpłacił zasądzonego odszkodowania na konto Karoliny. Złożył natomiast wniosek o wznowienie procesu, gdyż zarzuca polskiemu wymiarowi sprawiedliwości wadliwe działanie.

Niestety rehabilitacja kosztuje, bez niej Karolina traci szanse na powrót do zdrowia, do sprawności. Teraz dziewczyna nie chodzi, nie mówi. Każdy dzień zwłoki to niestety krok do tyłu. A juz tak dużo udało się osiągnąć.

Nadal trwa zbiórka, nadal  można pomoagać Karolinie

W dalszym ciągu jest prowadzona zbiórka  na leczenie i rehabilitację Karoliny na portalu siepomaga.pl. Wpłaty na jej rzecz można dokonywać TUTAJ 

Więcej szcegółowych informacji na temat obecnego stanu Karoliny, prowadzonych działań i przebiegu leczenia można uzyskać na fanpagu Obudź się Karola/czekamy na Ciebie

Foto: Fanpage Obudź się Karola/czekamy na Ciebie

 

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

Zobacz także: Przerwa w dostawie wody Zawiercie – WAŻNE !!!

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *