Juromania w Skarżycach

Juromania w Skarżycach już w najbliższą sobotę

Juromania w Skarżycach odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 września. Przygotowano na ten dzień mnóstwo atrakcji – każdy znajdzie coś dla siebie.

Juromania w Skarżycach to coroczne święto Jury Krakowsko – Częstochowskiej. W tym roku odbędzie się ono 18 września na Zamku Bąkowiec w Zawierciu – Skarżycach.

W planach na ten dzień przewidziano m.in. rajd rowerowy. Posłużą temu niedawno powstałe nowe trasy rowerowe prowadzące właśnie do Skarżyc. Aby jednak rajd odbywał się w pełni bezpiecznie, partner akcji SENGAM Sport przygotował specjalnie na to wydarzenie Pogotowie rowerowe. Bowiem w godzinach między 13 a 15 przy wypożyczalni rowerów przy Dworcu PKP będzie można zupełnie za darmo sprawdzić swój sprzęt rowerowy.

W godzinach między 15 a 19 na terenie zamku odbędzie się Festiwal Polewki. Oprócz degustacji, zaplanowano spektakl i spacer po terenie zamkowym ze Szlachtą Skarżycką.

Dla najmłodszych przewidziano również przeróżne konkursy, malowanie twarzy, warsztaty i zajęcia sportowe. Tutaj z kolei partnerem będzie Biblioteka Zawiercie, OSiR Zawiercie, a także Galeria Stara Łaźnia.

Ponadto to dla uczestników przygotowano również :

  • pokaz iluzjonisty Pawła Kwietnia
  • występ kabaretu FiFa – RaFa oraz Krzystofa Piaseckiego
  • występ stand-up Mieszka Minkiewicza
  • spotkanie z zawodnikami klubu sportowego Aluron CMC Warta Zawiercie

Dodatkowo, zaplanowano także seans filmowy. Jednak kwestie wyboru filmu pozostawiono mieszkańcom. Głosowanie odbywa się TUTAJ

Źródło i foto : Łukasz Konarski

Zobacz także :

Robot dezynfekujący w zawierciańskiej lecznicy – nowoczesny UVD Robot

Zdalne nauczanie w Zawierciu – nowe zachorowanie w podstawówce

Kolejny projekt w zawierciańskim Żeromskim i szkole sycylijskiej

Zatrzymano kolejnego pijanego kierowce – tym razem w Rokitnie

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *