Jurajscy Rycerze wywalczyli

Jurajscy Rycerze wywalczyli 3 punkty w Bełchatowie

Jurajscy Rycerze wywalczyli w niedzielnym meczu z PGE Skrą Bełchatów 3 punkty. To historyczne zwycięstwo – nigdy wcześniej nie udało się bowiem pokonać bełchatowian na wyjeździe.

Jurajscy Rycerze wywalczyli 3 punkty w meczu drugiej kolejki PlusLigii sezonu 2020/2021. W niedzielę, 20 września zmierzyli się z PGE Skrą Bełchatów na wyjeździe. Zwycięstwo jest o tyle wyjątkowe, gdyż jeszcze nigdy żadna z tych dwóch drużyn nie pokonała się wzajemnie na wyjeździe. PGE Skra Bełchatów nigdy nie wygrała meczu na hali w Zawierciu, z kolei Aluron Virtu CMC Zawiercie nigdy nie pokonała Skry w Hali Energia.

Pierwszy set okazał się walką o każdy punkt. Sytuacja zmieniała się tak naprawdę z każdą akcją – raz prowadzili bełchatowiane, a raz zawiercianie. Jednak decydującym zagraniem seta zakończył Milad Ebadipour- wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie w całym spotkaniu 1:0.

W kolejnych setach to już zdecydowanie Aluron Virtu CMC Zawiercie dyktował warunki gry. Fenomenalne akcje Mateusza Malinowskiego dopisywały kolejne punkty na konto Jurajskich Rycerzy. Kroku jednak nie odstępowała drużyna PGE Skry Bełchatów. Obie drużyny zawzięcie walczyły o zwycięstwo. Trener rywali- Michał Mieszko Gogol szukał przeróżnych rozwiązań, aby jego drużyna zagrała nieco lepiej. Niestety, nawet pojawienie się na boisku Karola Kłosa nie zatrzymało rozpędzonego Mateusza Malinowskiego, który niczym torpeda pchał swoją drużynę do zwycięstwa.

W rezultacie, Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:1 ( 25:27 ; 26:24 ; 26:24 ; 25:23).