Familiada w Zawierciu

Jubileuszowa – „X Familiada w Zawierciu

4 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury  odbędzie się jubileuszowa – „X Familiada w Zawierciu. Wielki Bal Familijny” z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS obchodzonego 1 grudnia.

 

4 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury  odbędzie się jubileuszowa – „X Familiada w Zawierciu. Wielki Bal Familijny” z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS obchodzonego 1 grudnia. Uroczystość weszła już na stałe do kalendarza imprez miejskich i w tym roku świętujemy jej X podsumowującą edycję.

 

Co roku imprezę organizują p. Joanna Dziechciarz – Duda i p. Agnieszka Łączkowska z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zawierciu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zawierciu w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. W konkursie biorą udział wszystkie zawierciańskie szkoły podstawowe, rywalizując ze sobą w trzech etapach zmagań.

 

Przed zawodnikami stoją różne zadania: sportowe, manualne, artystyczne, a ponadto uczestnicy muszą wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, praw dziecka oraz koligacji rodzinnych. Ważnym elementem rozgrywek jest wiedza z zakresu profilaktyki dotyczącej AIDS oraz substancji psychoaktywnych. Każdą Familiadę uświetniają swoimi występami uczniowie I LO oraz zaproszeni goście. Duża grupa Żeromiaków z wrodzonym sobie sprytem i pomysłowością oraz dużym poczuciem humoru zajmuje  się także oprawą techniczną imprezy.

Organizatorzy zapraszają  młodzież szkolną wraz z opiekunami do udziału w szalonym i niezapomnianym Balu familijnym już 4 grudnia!

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl

 

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *