Straży Pożarnej

Interwencja Straży Pożarnej w hali magazynowej na przyjaźni

W piątek, 6 września, Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu interweniowała w hali dawnej Przędzalni Bawełny przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Strażacy zostali wezwani w związku z wydobywającym się nieprzyjemnym zapachem z wnętrza hali

Interwencja Straży Pożarnej w hali magazynowej przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu. Po przybyciu na miejsce okazało się,że spadły 2 beczki z palet i z ich środka wylała się na posadzkę ciecz niewiadomego pochodzenia. Beczki zostały przez strażaków zabezpieczone (zostały ostreczowane). Ponadto, za pomocą sorbentu zebrano z betonu ciecz. Dla mieszkańców nie stanowi to żadnego zagrożenia.

Na miejscu niezwłocznie pojawił się prezydent Łukasz Konarski wraz z naczelnikiem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Anitą Czajkowską – Łukasik oraz Anną Danielewską –  Trzepla – naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska.

 

Interwencja Straży Pożarnej w hali magazynowej przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu

Przypominamy, że kilka miesięcy temu odkryto, iż na terenie jednej z hal przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej ( zarządzanej obecnie przez syndyka masy upadłości) składowane są substancje nielegalne, pochodzące z przestępstwa..

 

Grupa przestępcza, wynajmująca halę, działała na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Każdorazowo działania były identyczne – wynajmowano hale, do których później przewożono różnego rodzaju odpady – głównie pochodne rozpuszczalników i lakierów. Składowano je w beczkach, a gdy hala już została zapełniona, odpady te porzucano.

 

Zarówno władze miasta, jak i Przędzalnia Bawełny S.A. wraz z odpowiednimi służbami badają i monitorują całą sytuację. Urzędnicy zapewniają,że mieszkańcom nie zagraża żadne niebezpieczeństwo w związku z przechowywanymi tam odpadami. Sytuacja jest pod stałą kontrolą.

————————————————

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kontakt@kulturalnezawiercie.pl
 foto:Urząd Miasta Zawiercie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *