mieszka w powiecie zawierciańskim

Ilu milionerów mieszka w powiecie zawierciańskim ?

Milionerzy są wśród nas. . Na całym Śląsku jest ich już prawie 3,5 tys. Ilu milionerów mieszka w powiecie zawierciańskim ?

Ilu milionerów mieszka w powiecie zawierciańskim? Służby skarbowe podsumowały właśnie zeznania podatkowe za zeszły rok. Ze statystyk wynika, że w całym województwie śląskim jest dokładnie 3 435 osób, które zarobiły milion złotych i więcej. To o 199 więcej niż w 2018 r.

 

Ilu milionerów mieszka w powiecie zawierciańskim ?

 

W 2019 roku łączna liczba podatników w powiecie zawierciańskim  z dochodem powyżej 1 mln. zł wynosiła 74 osoby. To o 6 osób  więcej niż  w  2018 roku.

Dla porównania: w sąsiednim powiecie myszkowskim, takich osób jest 65 w roku  2019

 

 – Zdecydowana większość osób, które wykazują dochody przekraczające milion złotych, to przedsiębiorcy rozliczający się liniowym podatkiem dochodowym i składające zeznanie PIT-36l. Stanowią oni blisko 92 proc. wszystkich śląskich milionerów – przyznaje Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Dodaje, że od kilku lat wzrasta również liczba osób, które wykazują dochody przekraczające milion zł w PIT-37 (tj. m.in. ze stosunku pracy). – Jeszcze parę lat temu było to kilkanaście osób, a w PIT-37 za 2019 r. dochody przekraczające milion zł wykazano u 136 osób – zauważa Michał Kasprzak.

 

Źródło: IAS w Katowicach / własne

 

Zobacz także:

 – Zamontowano przewijaki w parkach miejskich w Zawierciu

 – ZKM Zawiercie wprowadziło sprzedaż biletów przez smartfony

 

Poniżej liczba milionerów w poszczególnych miastach i powiatach:

Zawiercie

Post Author: KulturalneZawiercie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *